Полезные материалы

Лазерний гравер NEJE JZ-6 - "великий" вижигатель для дорослих

Всім доброго часу доби.

У сьогоднішньому огляді мова піде про компактному лазерні гравери NEJE JZ-6. Знаю, що огляди на схожу продукцію - часте явище останнім часом, але все ж викладу і я свою думку про дану покупку. Багато переймаються питанням - навіщо люди купують ці іграшки? Відповім. У моєму випадку купувався він для цілком певних цілей - у моєї дружини є хобі, яке приносить їй невеликий прибуток. І ось, як-то вирішила вона урізноманітнити свої вироби невеликими аксесуарами, що підкреслюють їх індивідуальність і позначаючи виробника (реклама, простіше кажучи). Так ось призначення гравера - виготовлення невеликих гравюр на дерев'яних поверхнях і, хочу вам сказати, що з цієї своїм завданням справляється він відмінно. А якщо комусь хочеться отримати додаткову інформацію - читаємо далі.

Вибір на виробника «NEJE» було обрано не випадково - це був обдуманий і зважений крок до якого я прийшов після прочитання кількох десятків статей і оглядів, що стосуються лазерних граверів. З самого початку не розглядався варіант придбання чогось дуже дорогого і громіздкого, оскільки ті самі дерев'яні гравюри, які випалюються цим лазером, йдуть як невеликий супутній товар несе на собі в основному рекламну функцію. Довго думав про те, яку саме модель віддати перевагу - DK-8-KZ або JZ-6. Але оскільки на момент здійснення покупки ніяких акцій не було, то в кінці кінців вибір припав на останній, так як різниця між їх характеристиками незначна, а вартість на момент покупки була нижче майже на 20 $.


Розкривши паперовий пакет, моєму погляду відкрилася оригінальна упаковка лазера - картонна коробка з однією єдиною написом.
Розкривши паперовий пакет, моєму погляду відкрилася оригінальна упаковка лазера - картонна коробка з однією єдиною написом Всередині картонної коробки знаходиться ще одна коробка, виготовлена ​​з пінопласту, що дуже добре, оскільки лазер - річ тендітна. Усередині пенопластовой коробочки все було перекладено поролоновими листами, а сам гравер був загорнутий в плівку і перетягнуть скотчем, щоб рухомі частини не зміщувалися.
Отже, всередині коробки було виявлено: сам гравер, захисні окуляри, miniUSB кабель для підключення до ПК, двосторонній USB кабель для подачі живлення, блок живлення, флешка на 1Гб з необхідним софтом, ключ-шестигранник для регулювання лазера, інструкція і невеликий шматочок картону з прикладом роботи.
Інструкція вразила своїм змістом і практичною користю. З потрібного там тільки посилання на сайт з софтом, хоча і без неї можна обійтися без проблем, так як все є на що йде в комплекті картці пам'яті. Ось інструкція у всій своїй красі:
Що стосується блоку (адаптера) харчування, то він на 5В 1А, як і написано в інструкції. Але хочу вам сказати, що і від USB ноутбука, лазер працює без проблем. Під час тестового запуску живиться його від USB роз'єму і від мережі - різниці в роботі не помітив.
Сам гравер вельми компактний - його розміри приблизно 18 х 13, 5 х 13 сантиметрів, а вага 737 грам.
Корпус гравера виготовлений з прозорого пластика - мені дуже подобається :) На одній зі стін є наклейка з вказівкою виробника.
Умовно, гравер можна розділити на 2 основні частини - рухливий «робочий стіл» і, власне, сам лазер (рухома головка з «мізками»).


Рухома майданчик являє собою прямокутну пластикову пластину розміром 9 х 8 сантиметрів. Розміри ж робочої зони (ту ділянку, що лазер може обробити) 38 х 38 міліметрів. Для фіксації заготовки передбачені 2 гумки - не зовсім зручно, але зі своїм завданням справляються вони відмінно. Майданчик рухається вгору-вниз, переміщаючи заготовку щодо лазерного променя. Стрілками вказав напрямок руху майданчика.
Рухома майданчик являє собою прямокутну пластикову пластину розміром 9 х 8 сантиметрів Сам же лазер рухається вправо-вліво. Тобто, умовно, майданчик зміщує заготовку по вертикалі, а сам лазер переміщує промінь по горизонталі.
Інтенсивність променя лазера регулюється - робиться це вручну, методом фокусування - обертаючи кільце, як я розумію, з лінзою. Чим тонше точка - тим вище температура і, отже, більш виражений результат. Так само можна відрегулювати положення лазера (для запису на товстих об'єктах), для цього знадобиться шестигранник з комплекту. Регулювання здійснюється за допомогою двох гвинтів, видних на фото вище.


«Мізки» нашого гравера нічим не закриті і перебувають за лазерною головкою.
«Мізки» нашого гравера нічим не закриті і перебувають за лазерною головкою Тут же роз'єми для підключення кабелів: верхній - харчування, нижній - зв'язок з ПК. Після їх підключення лазер оживає, а на комп'ютері з'являється «невідомий пристрій». Скориставшись картою пам'яті, встановлюємо драйвера і потрібний софт. З установкою всього цього добра на Windows 7 32bit проблем не виникло.


Для управління пристроєм існує далеко не одна програма, я ж користуюся «Miniature LAser Carver». І зараз пару слів про її можливості.
Для управління пристроєм існує далеко не одна програма, я ж користуюся «Miniature LAser Carver» Для завантаження картинки - перетягуємо її на вікно програми, після чого відбувається її автоматична конвертація в потрібний лазеру чорно-білий формат. Потім натискаємо кнопку «1» - відбувається відправка зображення на гравер. Після того, як пересилання буде завершена, лазер окреслює розміри майданчика, яку займе зображення, так що можна відрегулювати положення заготовки або змістити сам лазер - робиться за допомогою блоку кнопок «3». Натискання кнопки «2» запускає процес. Внести зміни в процес можна за допомогою блоку кнопок «4», а кнопки «5» - редагування зображень. Внизу вікна програми розташований повзунок, який регулює інтенсивність запису.


В принципі, на цьому з теорією все і можна переходити до перевірки його працездатності. Відразу пропоную вашій увазі відео його роботи (на першій половині відео відображено руху робочого майданчика, після 3 хвилини видно рух лазерної головки).

Під час роботи гравер показав наступні показання по споживанню електроенергії (на фото максимальні 3,6Вт, в середньому це значення коливається на позначці 2,6-3,0 Вт):
В принципі, на цьому з теорією все і можна переходити до перевірки його працездатності Тут же хочу сказати про те, що виділення тепла від самої лазерної головки майже не відбувається, так що працювати йому «не покладаючи рук» :)


А тепер кілька фотографій результату, отриманого на різних матеріалах.


пластик:
пластик:   шкіра:   Картон (котик випалений на «товстому» промені, а бичок, що знизу, на промені сфальцьованому):   папір:   Як виявилося, 2 листи було прорізано наскрізь, а на 3 були сліди відпалу:   дерево:   Лазер прекрасно працює з м'якими матеріалами (пластик, дерево, шкіра, гума, поролон і т шкіра:
Картон (котик випалений на «товстому» промені, а бичок, що знизу, на промені сфальцьованому):
папір:
Як виявилося, 2 листи було прорізано наскрізь, а на 3 були сліди відпалу:
дерево:
Лазер прекрасно працює з м'якими матеріалами (пластик, дерево, шкіра, гума, поролон і т.д.). Крім нанесення зображень, його можна використовувати для вирізання складних дрібних фігур з паперу, тонкого поролону і т.д. Єдине на чому він не зміг випалити зображення - прозорий силіконовий чохол (треба буде спробувати покласти всередину його щось темне і спробувати відрегулювати висоту положення лазера).


Ще лазер не може випалювати на твердих матеріалах - металі, алюмінії і так далі, а так би хотілося :(


Але в загальному і цілому, гравер повністю підходить під пред'являються до нього мною запити. На дереві зображення виходять чіткі з хорошою деталізацією, хоча і на пластиці картинки виходять пристойної якості. Особисто я покупкою залишився задоволений абсолютно, як і дружина.


Купувався даний лазер в магазині Gearbest.com . Та й зараз його можна придбати там же.
На цьому все. Дякую за увагу і витрачений час.

Багато переймаються питанням - навіщо люди купують ці іграшки?