Полезные материалы

Види, опис та рекомендації матеріалів для малюнка: олівці, пастель, соус, сангіна ...

Завдання видеоурока: Навчитися розбиратися в матеріалах по малюнку, навчитися вибирати якісні матеріали серед безлічі виробників.

Малюнок - зображення на площині об'ємних предметів в просторі, за допомогою графіки.

Графіка - (від лат. Пишу, малюю) - образотворче мистецтво, за допомогою якого служить: пляма, штрих, крапка. Тобто малювати можна штрихом, точкою, плямою. Іншими словами Ви можете виконати роботу повністю тільки ставлячи точки або роблячи штрихи, або ж обвести контуром якийсь предмет і замалювати простір всередині - це буде пляма.

Найважливіше завдання навчання малюнку - вміти бачити і зображати форму предметів в просторі в обсязі правильно.

Малюнок може бути як самостійним твором мистецтва (малюнки Леонардо да Вінчі), так і може виконуватися як допоміжний малюнок під живопис, або бути етапом для створення картин: етюди, ескізи, замальовки, нариси.

У навчанні малюнку краще починати з простого графітного олівця.

Користуючись нагодою, хочу нагадати Вам як правильно тримати олівець при малюванні на мольберті або планшеті Користуючись нагодою, хочу нагадати Вам як правильно тримати олівець при малюванні на мольберті або планшеті. Див. Мал.

Також існують матеріали для малюнка: олівці кольорові, сангіна, вугілля, сепія, пастель, соус. Все це матеріали для малювання, для предмета - малюнок.

олівці кольорові

Мають товсті стержні, в складі яких є жирові частинки Мають товсті стержні, в складі яких є жирові частинки. При посиленні натиску на олівець стрижні починають кришиться і ламатися. На нанесений один шар кольорового олівця на папір практично неможливо нанести інші шари, тому що перший шар міцно з'єднується з папером, з цієї ж причини погано видаляється гумкою.

Як краще вибирати кольорові олівці? Чим краще олівці за якістю, тим легше їх заточувати, дерево м'якше, і тим менше кришаться стрижні при заточуванні і натиску на папір. При нанесенні кольору на папір кольоровими олівцями, хороші кольорові олівці повинні залишати яскравий, жирний слід, при не сильному натиску. Погані ж олівці не дадуть такого ефекту. При покупці Ви можете попросити продавця дати вам олівець, і ви саміпопробуете його на папері. Бажано, звичайно спробувати все олівці, або багато з пачки, тому що деякі виробники половину олівців роблять хорошими, а половину поганими.

Дерев'яну оправу цих олівців потрібно сточувати на меншу довжину, ніж на графітових простих, через їх м'якості. Щоб вони менше ламалися і кришилися. Коли малюєте кольоровими олівцями, натиск на олівець робіть менше, ніж на прості графітові.

? Сангіна (див. Рис. 2 - клікабельно)

М'який коричневий, червоний або коричнево - червоний, найчастіше мінеральний, олівець без оправи, який використовується в малюнку, або виготовлений штучно з глинистих речовин, які додатково фарбують оксидами заліза М'який коричневий, червоний або коричнево - червоний, найчастіше мінеральний, олівець без оправи, який використовується в малюнку, або виготовлений штучно з глинистих речовин, які додатково фарбують оксидами заліза. Всі малюють матеріали коричневих відтінків (сангина, соус, сепія) найчастіше беруть для малювання людського тіла, хоча ними також малюють натюрморти, пейзажі та тварин. Всі матеріали які обсипаються: сангина, вугілля, сепія, пастель, соус, бажано закріплювати. Роблять це спеціальним покриттям - фіксатором - пульверизатором. Зберігати роботи краще під склом.

? Вугілля для малювання (Див. Рис. 2)

Випускається зазвичай стрижнем, довжиною 10-12 см, діаметром 5-8мм. Матеріал цей дуже крихкий і м'який, швидко кришиться, погано поєднується з папером і швидко осипається. Перевага вугілля в тому, що він залишає глибокий чорний слід, який добре видно на відстані. Він легко змахує ганчіркою або забирається гумкою. Їм можна виконувати будь-яку штрихування і тушевкой і малювати різноманітні лінії. Працюють їм прикладаючи вугілля до паперу як кінцем, так і плазом.

Є два види вугільних олівців, обидва в дерев'яній оправі і виглядають як звичайний олівець. Відмінність в тому, що в одному замість стрижня стоїть звичайний вугілля, а в іншому - вугілля з додаванням графіту. З вугільним стрижнем олівець купувати не рекомендую, тому що його вкрай важко ув'язнити - стрижень постійно ламається через свою м'якості. Краще купуйте вугільні олівці з додаванням графіту, вони легко точаться і залишають глибокий темний слід.

? Сепія (Див. Рис. 2)

(лат. sepia, від грец. sep? a - каракатиця): використовують для створення малюнків, випускають у вигляді стрижня червонуватого кольору. Раніше виготовляли її з виділень залози тваринного званого сепія, або морський молюск - каракатиця, зараз же вона проводиться штучно. В ідеалі, цей матеріал повинен бути стійкий до дії сонця і повітря.

? Пастель (фр. Pastel, з італ. Pastelоо, зменшувальне від паста - тісто) - м'який кольоровий стрижень, виготовлений з пресованих, подрібнених в порошок, фарб з додаванням відбілюючих або сполучних речовин: крейди, клею та ін. Пастель наноситься на папір і картон. Являє собою товсті стержні лежать в коробці різного кольору, на вигляд, як кольорову крейду. Пастель має схожі властивості з вугіллям: вона погано з'єднується з папером і обсипається. Працюють цим матеріалом на шорсткою поверхні, використовуючи можливості пастелі: її розтушовувати пальцем, шматочком паперу або ватною паличкою. Відмінною особливістю пастелі є матовість і бархатистість кольору, які не дає жоден інший матеріал.

Якщо Ви малюєте на картоні, можна також зробити клацання пальцями по папері, зі зворотного боку вашого малюнка - це буде ефект вибивається килима, вугілля вилетить з паперу як пил з килима. Точно також можна видаляти пастель з паперу.

? Соус (Див. Рис. 2)

Випускається сірого, чорного і коричневого кольору, має сильну фарбувальної силою, дає оксамитові тони, добре розтирається по поверхні паперу. Випускаються короткі товсті стержні пресованої сажі, з додаванням клеяобёрнутие в спеціальний папір. Або його виготовляють з годинника - Ярською глини, крейди і препарату ОП-7. Принцип роботи ним схожий на роботу сангиной. Також можна працювати таким чином: подрібнити стрижень в порошок і нанести сухий щетинною пензлем на поверхню паперу, потім довести роботу, т. Е. Промальовувати деталі можна чорним олівцем. Інший спосіб малювання називається мокрим: порошок соусу розводять водою і працюють їм як аквареллю, на папері він має вигляд цвітної або чорної туші. Соусом частіше працюють досвідчені малювальники. Якщо Ви захочете спробувати мокрий спосіб, подрібніть трохи соусу, і спробуйте на чернетці, т. К. Невідомо, що виробники закладуть в нього іншим разом, і які ефекти при цьому будуть. Якщо Ви використовували техніку сухого соусу, зберігати роботу краще закріпивши фіксатівним лаком і переклавши папером.

Також розповім і про ластик:

? Ластик (Див. Рис. 2)

Необхідний для виправлення помилок. Як вибрати ластик (ще його називають гумкою). Звичайний ластик повинен бути м'яким, відносно легко гнутися. Ластик креслярський - це ластик, який складається з двох різних за кольором частин, сіра частина для стирання слідів креслярських твердих олівців.

Якщо ластик прямокутний, його можна розрізати ножем, від одного кута до протилежного (див Якщо ластик прямокутний, його можна розрізати ножем, від одного кута до протилежного (див. Рис.3).

Або просто при покупці вибрати гострокутий ластик.

Гострий кут гумки потрібен для того, щоб не руйнувати великі площини паперу, яких не потрібно торкатися ластиком. Він непомітно прибирає гострим кутом, малу частину лінії, яку потрібно зняти з паперу. Відповідно, якщо Вам потрібно зняти великі ділянки графіту на папері, ви можете скористатися ластиком великим, будь-якої форми.

? Папір

Загальноприйняті стандарти креслярських форматів для малювання Загальноприйняті стандарти креслярських форматів для малювання. Формат Ао (нуль), по площі дорівнює 1м2.

Як вибрати папір для малювання вугіллям і пастеллю? Для вугілля і пастелі, так як вони мають схожі властивості, підбирають ворсисту, зернисту (дрібно, середньо, і грубозернисту) папір, яка затримує пил. Можна взяти акварельний папір, вона відмінно підходить, але не переплутайте боку, одна зі сторін зерниста, а інша гладка, малювати слід на зернистої. Для тренування підійде офісні (ксероксний), малювальна або старі шпалери, з виворітного боку, (для початківців малювальників).

Пастеллю, сангиной і вугіллям можна малювати на кольоровий основі - полотні, папері, картоні. Колір основи йде, в даному випадку, фоном, який об'єднує колористично весь етюд за кольором. На тонованому фоні малюнок виглядає більш м'яко, ніж на білому. Для ескізів і начерків підійде ксероксний папір.

Альбомну щільну, ватман або малювальну щільну, на ваш розсуд, навіть акварельний папір з різними фактурами (в залежності від того, яку фактуру Ви хочете на малюнку), можна брати для самостійного твору, мальованого простими або кольоровими олівцями.

Фактура буде переглядати крізь графіт. Але деякі поверхні акварельного паперу можуть погано сприймати кольорові олівці. Тому краще заздалегідь випробувати папір для акварелі, якщо Ви збираєтеся малювати на ній кольоровими олівцями.

У мене на сайті було дуже багато запитів по грунтуванню полотна, і тому я вирішила дати Вам відмінну, найкращу і улюблену мою книгу за матеріалами для малювання, грунтовки полотна, дефектів полотна, покриття картин лаком. А також про: палітрах, кистях, мольбертах, рамах, підрамниках, про всі матеріалах в малюнку і живопису (крім акрилу, так як це дуже стара книга), про фіксатівние лаки, пір'я, акварель, гуаш, олійні фарби, про розріджувачі для масляних фарб. Загалом, найкращою книги за матеріалами і підготовці поверхонь для малювання я ще не бачила.

На сьогоднішній день багато описують матеріали іноземні автори, але вони описують ті матеріали, які продаються у них, а у нас вони не продаються. Вони кажуть наприклад: для малювання аквареллю є 50 видів паперу, візьміть пишаюся або верже ... Яке верже-пишаюся? Три-чотири види матеріалу для акварелі (зерниста-звичайна, шкаралупа і кракле) і все, хочеш бери а хочеш ні ... Як можна орієнтуватися на них, якщо у нас це не продають?

Н. В. Одноралов «Матеріали в образотворчому мистецтві»

Одноралов «Матеріали в образотворчому мистецтві»


Як краще вибирати кольорові олівці?
Sep?
Яке верже-пишаюся?
Як можна орієнтуватися на них, якщо у нас це не продають?