Полезные материалы

Реле тиску води (установка, характеристики, конструкція, настройка)

  1. Застосування реле тиску
  2. Характеристики реле тиску
  3. Установка (монтаж) реле тиску
  4. Конструкція реле тиску (принцип дії)
  5. Налаштування (регулювання) реле тиску

Ще одним пристроєм, що забезпечує номінальне тиск у вашому водопроводі, правильну роботу насоса, подачу води, є реле тиску Ще одним пристроєм, що забезпечує номінальне тиск у вашому водопроводі, правильну роботу насоса, подачу води, є реле тиску. Виходячи з назви можна безпосередньо зробити висновок про те, що даний вузол забезпечує контроль за тиском в системі і реагує включенням, відключення електричних контактів в разі відхилення від номінального налаштованого тиску, в межах встановлених при його налаштуванні. У цій статті ми хочемо більш детально поговорити про призначення реле тиску, про особливості при його установці, про налаштування та характеристиках.

Застосування реле тиску

Отже, коротко ми вже згадали про те, для чого може використовуватися реле тиску. Проте, якщо говорити про конкретні випадки застосування, то до них можна віднести використання реле тиску для запобігання режиму «сухого ходу» насоса, про який ми писали в іншій нашій статті ( « Захист від «сухого ходу» для насоса свердловини за допомогою реле тиску »).
Також реле тиску підтримує тиск в ресивері насосної станції. У підсумку, на виході, в нашому крані, ми маємо стабільний, постійний потік використовуваної води.

Характеристики реле тиску

Головною характеристикою реле тиску є його номінальний робочий тиск. Так, в попередній фразі є якась тавтологія, але саме вона в повній мірі є точною для опису головної характеристики реле, так як розміри, маса, приєднувальні різьби це вже додаткові параметри. Отже, робоче номінальний тиск реле тиску є показником обирається з можливого ряду. Так на сьогоднішній день відповідно до ГОСТ 26005-83 існує наступний робочий ряд (контрольоване тиск мПа (кгс / см)) для реле тиску:
- 6,3 (63),
- 10 (100),
- 20, (200),
- 32 (320).

Насправді, виходячи з потреб ринку та інших стандартів, ви цілком можете зустріти реле тиску і з іншими характеристиками по робочому (контрольному) тиску. Також до характеристик реле тиску варто віднести:

- приєднувальну різьблення;
- розміри;
- масу;
- клас волого і пило - захисту (IP);
- номінальний струм і напруга для комутованих контактів;
- вимоги до робочого середовища (вода, холодоагенти і т.д.);
- температура робочого середовища;
- виконання реле тиску (вбудований датчик або виносної)

Все це треба враховувати, при підборі реле тиску, для кожного конкретного випадку.

Установка (монтаж) реле тиску

Тут, щоб не «розпорошуватися» на можливі варіанти і умови, яких може бути безліч, ми наведемо приклад для конкретного випадку, для реле РДМ-5. Монтаж, установку реле можна розділити на два етапи. Перший це механічне підключення і друге це електричне. Механічна установка реле тиску РДМ здійснюється за допомогою фітинга -трійник, контрольного манометра і ФУМ стрічки, яка використовується для ущільнення різьбових з'єднань (на реле внутрішнє різьблення 1/4 дюйма). Фото збірки готової для установки в трубопровід наведено нижче ...

Електричні підключення теж не такі складні. Насамперед необхідно зняти захисну кришку реле. Під нею ви знайдете 4 контакту, два «вхід» і два «вихід». На малюнку нижче вхід електричного забезпечення - (L1, L2) і вихід на насос - M

Перетин проводів живильних проводів повинно відповідати потужності електронасоса. Розетка повинна бути із заземленням. Заземлення необхідно підключити.
У підсумку, отримуємо наступну схему підключення для електричної і механічної частини ...

Відразу скажемо про те, що така схема підключення реле тиску не забезпечує захист від «сухого ходу». Захист від «сухого ходу», на випадок якщо з свердловини буде викачана вся вода, буде працювати лише тоді, коли насос буде стояти вище, ніж зворотний клапан, тобто потрапляє в контур контролю тиску реле. Але для цього випадку потрібно вже не зануреної насос і а поверхневий. Загалом, це дещо інший варіант, хоча також має право на реалізацію. Див малюнок нижче ...

Конструкція реле тиску (принцип дії)

Конструктивно більшість реле регулювання тиску являють собою контакти підпружинені платівкою, на яку діє робочий тиск середовища. Вплив пластинки, включення - виключення контактів регулюється за допомогою зміни жорсткості пружини, яка є прямим ланкою забезпечує залежність включення контактів. Цей гвинт і пружин забезпечують нижню межу спрацювання реле. Також в більшості випадків існує і регулювальний гвинт з пружиною, що забезпечує розкид спрацьовування (включення) контактів. Цей гвинт регулює верхню межу спрацювання реле. Далі ми якраз і поговоримо про налаштування реле тиску, після установки в системі водопостачання.

Налаштування (регулювання) реле тиску

Налаштування (регулювання) реле тиску

Виходячи з конструктивних особливостей, про які ми говорили раніше, нам фактично належить налаштувати залежність, жорсткість, між майданчиком, на яку впливає робочий тиск і контактами, які повинні включатися. Регулювання ці виконуються за рахунок зміни жорсткості пружини, яка фактично або стискається, або послаблюється, регулювальними гайками. Так заводські настройки для реле РДМ 5 (як, між іншим, для багатьох інших) будуть наступними. Мінімальний тиск спрацьовування 1,4 атмосфери, максимальне, яке встановлено за допомогою диференціальної гайки - 2,8 атмосфери. У разі, якщо вам потрібні інші параметри спрацьовування реле, то для збільшення рівня нижньої межі спрацювання тиску контактів закручуємо гайку 2 за годинниковою стрілкою.
Зверніть увагу на те, що разом з підвищенням нижнього рівня автоматично зростає і верхній рівень відключення. Різниця між ними буде дорівнює 1,4 атмосфери. При налаштуванні необхідно дотримуватися умова, коли відключення реле по тиску, повинно бути завжди нижче максимального можливого тиску видається насосом. В іншому випадку насос ніколи не відключиться, а в підсумку, просто згорить. Наприклад, у нас вийшло, що тиск відключення тиск стало 4 атмосфери. Значить, нижнє буде 4 - 1,4 = 2,6 атмосфери, тобто ми його підняли з 1,4 до 2,6. Гайка 1 призначена для регулювання різниці між мінімальним і максимальним тиском спрацьовування. У нашому випадку, при заводських налаштуваннях, це різниця становить 1,4 атмосфери. Якщо ми загорніть гайку, то різницю збільшимо (наприклад, замість 1,4, стане 2) В результаті, до нижньої межі необхідно буде додати диференційоване тиск, тобто 2,6 + 2 = 4,6.
Виходить, що разом з регулюванням диференціального тиску ми міняємо і верхня межа відключення тиску. Враховуйте це при регулюванні. Пам'ятайте про те, максимальний тиск відключення насоса не повинно виявитися вище максимально видається самим насосом. Налаштування по зниженню мінімального тиску і зменшення диференціального тиску прямо протилежні, тобто гайки 1 і 2 необхідно відкручувати.
Якщо спробувати описати настройку і регулювання реле тиску за допомогою графіків, то вийде наступна діаграма ...

Отже, підбиваючи підсумок, хочеться сказати про те, що реле тиску в деяких випадках виконує незамінні функції, але саме по собі воно не є таким. Так як альтернативу для реле тиску можна застосувати електроконтакнтий (це означатиме) манометр. Більш детально про нього можна дізнатися зі статті " Манометр електроконтактні для систем водопостачання ".