Полезные материалы

Прибирання в салоні краси: норми і правила

  1. Прибирання в салоні краси - норми СанПіН
  2. Вимоги до збирання міні-пралень в салонах краси
  3. Графік прибирання в салоні краси
  4. Генеральне прибирання в салоні краси

У будь-якому салоні краси необхідно проводити щоденне прибирання. Виконання цього правила не просто впливає на імідж закладу, а й є обов'язковою санітарною нормою. Крім того, щотижня повинна проводитися генеральне прибирання салону краси, якої підлягають всі приміщення, включаючи підсобні.

Якісна прибирання в салоні краси - це одне з найважливіших умов. Для успішної роботи закладу підтримання чистоти у всіх його приміщеннях не менш важливо, ніж високий рівень надання послуг або професійний і доброзичливий колектив.

Клієнт може утриматися від відвідування того чи іншого салону, якщо не буде відчувати себе в його стінах максимально комфортно. Очорнити репутацію закладу здатний навіть випадковий недолік, наприклад, сліди фарби на стінах або запорошений декор. Чи варто говорити про брудну сантехніці або немитому кахлі? Рідкісні прибирання можуть стати причиною не тільки естетичного дискомфорту, але і розмноження хвороботворних бактерій в приміщенні. Отже, прибирання в салоні краси є базовою умовою його функціонування. Керівник не повинен нехтувати цим фактом.

Розглядаючи тему прибирання салону краси, необхідно виділити два її основні види: підтримуюча щоденна і регулярна генеральна. Зауважимо, що миття підлоги і усунення пилу - це далеко не всі складові прибирання в салоні краси.

Процес наведення порядку в салоні краси ускладнюється специфікою використовуваних майстрами матеріалів. Наприклад, перукар під час роботи може залишити пляму від фарби для волосся. Забруднення подібного роду дуже складно видалити навіть з підлоги і стін, а про предметах меблів та інтер'єру і говорити не доводиться. Саме тому для прибирання в салоні краси потрібно ретельно вибирати засоби для чищення, здатні впоратися зі складними плямами і зберегти оздоблювальний матеріал.

Для чищення м'яких меблів, штор, фіранок і жалюзі салону краси найкраще використовувати парогенератор. Не забувайте про шибках і дзеркалах, вони завжди повинні бути ідеально чистими.

Всі текстильні вироби, такі як рушники і халати, повинні бути акуратними, без найменших плям. Для цієї мети багато салонів краси набувають професійні пральні машини. У разі складних забруднень доцільно звертатися до професіоналів, адже тільки вони зможуть видалити в'їлося пляма без пошкодження матеріалу.
Всі текстильні вироби, такі як рушники і халати, повинні бути акуратними, без найменших плям

Регулярна дезінфекція санвузлів - дуже важлива складова прибирання в салоні краси. Здійснювати цю процедуру потрібно за спеціальним графіком. Крім того, необхідно постійно перевіряти наявність рідкого мила в ємності, паперових рушників і туалетного паперу.

Варто зазначити, що основна частина робіт з прибирання салону краси повинна здійснюватися за відсутності клієнтів, тобто перед початком роботи закладу і після його закриття. Такий порядок пов'язаний з можливістю алергічної реакції кого-небудь з відвідувачів на миючі засоби, що використовуються при обробці поверхонь і т.д.

Гігієна в салоні краси: чим загрожує недбалість

Прибирання в салоні краси - норми СанПіН

Санітарно-гігієнічний та протиепідемічний режим роботи салонів краси повинен бути організований відповідно до СанПіН 2.1.2.2631-10 . Отже, розглянемо основні вимоги, викладені в цьому нормативно-правовому документі.

1. Необхідно проводити прибирання в салоні краси, включаючи всі його приміщення і все обладнання. Обов'язковими є проведення в закладі регулярної профілактичної дезінфекції, яка передбачає очистку всіх поверхонь, меблів, інвентарю, повітря, інструментів, текстилю, уніформи і т.д. від мікробів і бактерій, а також дезінсекції та дератизації.

2. При здійсненні регулярного прибирання в салоні краси необхідно проводити предстерилизационную очищення і стерилізацію за допомогою спеціальних хімічних речовин, які пройшли державну реєстрацію в установленому порядку. Будь-які дії, здатні пошкодити шкіру або слизову оболонку людини, повинні проводитися з використанням стерильного інвентарю. Багаторазові інструменти до стерилізаційної обробки потрібно піддавати предстерилизационной очищення. Безпека всіх хімічних засобів і устаткування для прибирання в салоні краси повинна бути підтверджена відповідними документами.

3. У приміщенні салону краси не повинно бути гризунів та побутових членистоногих (мухи, комарі, мурахи, оси та ін.).

4. Вологе прибирання в салоні краси включає миття підлог, протирання меблів, інвентарю, підвіконь і дверей. Така робота здійснюється мінімум двічі в день із застосуванням миючих і дезінфікуючих засобів. Для очищення головних, допоміжних приміщень та санвузлів неприпустимо використання одного прибирального інвентарю. Усі речі для прибирання (відра, щітки, швабри і т.д.) необхідно маркувати відповідно до їх призначення і зберігати в спеціальній шафі. Після проведення прибирання в салоні краси інвентар необхідно обробити спеціальними засобами і ретельно висушити.

5. Керівник закладу повинен вести журнал обліку генеральних прибирань для салону краси. Такий серйозний захід проводиться рідше, ніж звичайне прибирання. Під час генерального прибирання проводяться миття і обробка дезинфікуючими засобами стін, підлог, плінтусів, дверей, вікон, меблів і обладнання.

6. Зістрижені волосся необхідно прибирати за допомогою спеціального закривається совка безпосередньо у крісла майстра. Потім волосся складають в герметичні пакети або мішки і утилізують.

7. Якщо під час обслуговування перукар зауважив у відвідувача воші, то такого клієнта потрібно негайно направити в медичний заклад! Після цього інвентар і білизна потрібно обробити дезінсекційних засобом від вошей.

8. При прибиранні салону краси не можна багаторазово користуватися сміттєвими пакетами і мішками, вони утилізуються разом з вмістом.

9. Для запобігання поширенню парентеральних гепатитів, ВІЛ-інфекції, туберкульозу, грибкових та інших інфекцій необхідно дезінфікувати і стерилізувати використовувані майстрами салону краси інструменти.

10. При прийомі відвідувачів необхідно використовувати тільки чисті текстильні вироби. Потрібно зберігати окремо один від одного чисте і використану білизну, парфюмерно-косметичні та миючі речовини. Чиста білизна не можна зберігати на відкритих полицях, це допустимо лише при наявності упаковки. У салоні краси можна використовувати одноразова білизна (рушники, накидки, простирадла, шапочки), що помітно полегшує прибирання. Перукарні синтетичні пеньюари повинні бути оснащені спеціальною бавовняної серветкою або одноразовим комірцем.

11. Після завершення обслуговування відвідувача майстер повинен провести прибирання салону краси, а саме своєї робочої зони. В першу чергу потрібно відправити багаторазове білизну в пральну машину, а при підозрі на інфекції - на дезінфекцію. Якщо у вашому салоні краси використовується одноразове білизна, то після кожного клієнта воно повинно бути утилізовано.

12. У деяких закладах прання робочого білизни і уніформи співробітників проводиться безпосередньо в салоні краси. Для цього необхідно мати спеціальне приміщення для пральні, оснащене всім необхідним обладнанням. Особистих і ділових речі персоналу не повинні зберігатися разом.

13. Після стрижки необхідно очистити шию та обличчя відвідувача від залишків волосся. Для цього майстер салону краси повинен використовувати чисту серветку, а не пензлик!

14. Якщо перукаря необхідно зволожити волосся клієнта (наприклад, при хімічній завивці потрібно нанести спеціальний розчин на локони), то він повинен використовувати чистий одноразовий тампон, який утилізується після обслуговування даного відвідувача.

15. Деякі перукарні інструменти для укладання або фарбування волосся (бігуді, затиски, шапочки, сітки і т.д.) очищають під час щоденного прибирання салону краси. Роблять це за допомогою простої води і миючого засобу, але обов'язково після обслуговування кожного клієнта.

Якщо вам необхідно виробляти автоматичний розрахунок зарплати своїх співробітників салону краси і бачити баланс взаєморозрахунків, то в сервісі по управління салоном краси «Арніка» це реалізовано максимально просто і зручно

16. Ножиці, гребінці та щітки для волосся теж миють у воді, а потім їх відправляють у спеціальні стерилізатори або в ємність з речовиною, яке усуває грибкові інфекції.

17. Знімні насадки електробритв піддають обробці два рази з проміжком в чверть години. Ці маніпуляції здійснюються ватним тампоном з дезінфікуючим розчином, яке повинно мати концентрацію, ефективну проти вірусних гепатитів.

18. Подушечку, яка використовується для підтримки ноги клієнта під час педикюру, потрібно зберігати в спеціальному чохлі, що не пропускає вологу. Крім того, подушку обробляють після кожного клієнта дезинфікуючою рідиною, концентрація якої повинна бути достатньою для профілактики грибкових інфекцій.

19. Майстер манікюру і педикюру повинен дезінфікувати ванночки після кожного використання. Їх потрібно повністю опускати в дезінфікуючий засіб, призначений для боротьби з грибковими інфекціями.

20. При роботі з нігтями відвідувача потрібно користуватися вологостійкими серветками. Використовують їх одноразово.

21. Майстер салону краси зобов'язаний мати кілька наборів інструментів для почергового використання і дезінфекції. Визначити кількість таких наборів слід виходячи з розрахунку один до трьох - на одне робоче місце слід виділити три набори інструментів. Такий розрахунок є актуальним і для перукарень залів, і для кабінету манікюру і педикюру або косметичних послуг.

22. Багато інструменти для манікюру, педикюру, татуажу, пірсингу, пілінгу і т.д. після обслуговування клієнта поміщаються в спеціальну упаковку і проходять обробку в стерилізаторі. Можна проводити процедуру і без упаковки, але тільки якщо майстер салону краси має намір використовувати цей інструмент в самий найближчий час, або якщо він буде зберігатися в самому стерилізаторі.

23. Електроди до косметичного обладнання та приладів піддаються подвійний обробці з проміжком в 15 хвилин. Здійснюється ця процедура за допомогою ватного тампона, змоченого в дезинфицирующем речовині з концентрацією, ефективної при вірусних гепатитах.

24. Інструменти, використовувані майстрами салонів краси для складних маніпуляцій, при яких можуть бути пошкоджені шкірні покриви або слизові оболонки, повинні ретельно оброблятися після роботи з кожним відвідувачем. Такі інструменти після використання піддають дезинфекції, потім предстерилизационной обробці і стерилізації.

25. У салоні краси повинні бути в наявності сертифікати безпеки та інструкції до всього обладнання і речовин, що застосовуються для дезінфекції та стерилізації інструментів.

26. Для проведення протиепідемічної профілактики і щоденної перевірки норм дезінфекції, передстерилізаційного очищення і стерилізації інструментів, що застосовуються майстрами, керівник салону краси проходить спеціальне навчання.

27. Для проведення прибирання в салоні краси і дотримання норм дезінфекції салон повинен мати регулярно поповнюється запас необхідних для цього коштів, що пройшли державну реєстрацію.

28. Вся тара зі спеціальними засобами для прибирання в салоні краси повинна бути оснащена кришками і етикетками з назвою і описом речовини, його концентрацією, датою розведення.

Для профілактики пошкоджень шкірного покриву, очей і верхніх дихальних шляхів співробітники салону краси повинні:

  • розводити дезинфікуючі речовини з їх концентратів в окремому приміщенні або спеціально обладнаному місці з хорошою вентиляцією;
  • насипати сухі дезінфікуючі речовини в спеціальну тару для поетапного змішування з водою;
  • застосовувати вихідні дезінфікуючі речовини в дрібній розфасовці;
  • ретельно перевіряти щільність закриття кришок на ємкостях з дезінфікуючими речовинами після проведення прибирання в салоні краси;
  • використовувати спеціальні засоби тільки в рукавичках;
  • неухильно дотримуватися техніки безпеки праці при збиранні в салоні краси, орієнтуючись на відповідні інструкції.

29. Керівництво салону краси зобов'язане надати співробітникам, відповідно до вимог законодавства РФ, можливість проходити регулярні медичні огляди, створити всі умови для запобігання негативного впливу робочих чинників на здоров'я персоналу, а також видати працівникам уніформу і засоби особистого захисту.

30. Для запобігання зараження парентеральними гепатитами і ВІЛ-інфекцією, співробітники салону повинні працювати в спеціальних рукавичках. Всі ділянки шкіри з ушкодженнями потрібно максимально ізолювати за допомогою напальчника і лейкопластиру.

Для індивідуальної профілактики персонал салону краси повинен бути забезпечений медичною аптечкою, в яку входять:

  • 70% розчин спирту;
  • 5% спиртовий розчин йоду;
  • лейкопластир, бинт;
  • стерильні рукавички;
  • тара для розведення;
  • навішування марганцево-кислого калію по 50 мг.

Співробітники салону краси зобов'язані дотримуватися норм особистої гігієни:

  • ретельно мити руки з мильним розчином як перед роботою з відвідувачем, так і після;
  • обробляти руки спеціальним шкірним антисептиком;
  • доглядати за шкірою рук, застосовуючи захисні і зволожуючі засоби;
  • проводити забарвлення волосся тільки в рукавичках;
  • не курити і не вживати їжу на робочому місці.

Вимоги до збирання міні-пралень в салонах краси

1. Міні-пральня повинна бути організована в окремому приміщенні, оснащеному автоматичними пральними машинами прохідного виду із завантаженням використаного і вивантаженням свіжої білизни.

2. Число пральних машин залежить від частоти прибирання в салоні краси, яка в свою чергу залежить від кількісного потоку відвідувачів. Необхідно контролювати рівень шуму, виробленого при пранні, адже існують норми, що визначають цей показник в житлових і громадських приміщеннях.

3. При плануванні пральні потрібно розробити алгоритм процесів прання, який дозволить забезпечити чіткий розподіл брудної білизни від чистого, виключивши можливість їх змішування. Для організації пральні в салоні краси необхідно два види приміщень:

  • для сортування під час збирання, дезінфекції та прання;
  • для сушіння, прасування і зберігання.

4. Прання білизни з косметичного кабінету повинна проводитися окремо.

6. Подбайте про придбання апаратів для сушіння і прасування.

7. На етапі планування пральні для салону краси враховуйте, що вона повинна бути оброблена такими матеріалами, які дозволять здійснювати вологе прибирання, а також відповідають санітарно-епідеміологічне вимогам.

8. Для організації міні-пральні в салоні краси необхідно обладнати вбрання для неї приміщення вентиляцією.

Графік прибирання в салоні краси

Журнал-графік проведення генеральних прибирань (форма У). Існує офіційна форма (2.1.3.1375-03) ведення журналу обліку генеральних прибирань для салону краси, яка встановлена ​​СанПіН. На обкладинці цього журналу необхідно вказати повне найменування організації, її юридична та фактична адреса, П.І.Б. особи, відповідальної за здійснення організаційного контролю над реалізацією санітарних норм, дата початку та дата завершення ведення журналу з прибирання в салоні краси.

ЖУРНАЛ
обліку проведення генеральних прибирань

в ______________________
(Найменування установи)

Розпочато: «...» ...... ..20 ... .р.
Закінчено: «...» ...... ..20 ... .р.

№ п / п

Найменування і концентрація використовуваного дез. кошти

Планована дата проведення

Фактична дата проведення

підпис виконавця

Кожна сторінка журналу обліку прибирання в салоні краси повинна мати свій порядковий номер, а записи в ньому повинні бути завірені печаткою організації та підписом відповідальної особи.

Генеральне прибирання в салоні краси

Регулярна прибирання в салоні краси проводиться два рази на день, а генеральне - раз на місяць. Навіть якщо в салоні не проводять неінвазивних процедур, його приміщення повинні регулярно оброблятися антисептиком щоб уникнути поширення інфекцій.

Для проведення генерального прибирання в салоні краси потрібно використовувати спеціальні інструменти, що значно полегшують процес, наприклад:

  • роздільні Відра або тазі для миття поверхонь;
  • швабри;
  • чисті серветки.

Різноманітність ЗАСОБІВ для прибирання салону краси сегодня Величезна. Ви можете купити окремо миючі та дезінфікуючі склади, Які зміваються чистою водою. Альо існують и СПЕЦІАЛЬНІ засоби, здатні одночасно зніщуваті шкідливі мікробі и відаляті забруднення. Певні дезинфікуючі речовини можна з'єднувати з миючими гелями і рідинами. Продаються і антисептики, які не потрібно змивати водою. Вони дуже зручні і значно економлять час, але ці переваги відображаються на їх ціні.

Всі процеси, пов'язані з прибиранням і дезінфекцією, виконуються відповідно до затвердженої послідовністю, що сприяє оптимізації і прискорення робіт з прибирання салону краси. Отже, дотримуйтесь поетапного керівництву.

  1. Весь малий інвентар, інструменти і косметичні засоби перед початком збирання винесіть з приміщення.
  2. Щоб відкрити доступ до всіх стін, перед самим збиранням потрібно буде відсунути меблі.
  3. Почніть первинну прибирання в найбільш забруднених місцях.
  4. Проведіть обробку, розпорошуючи дезінфікуючий розчин пульверизатором і охоплюючи всі поверхні, включаючи стіни, меблі, двері, вікна.
  5. Якщо проводиться прибирання в салоні краси, де є душова, то її потрібно обробити з дезинфікуючим розчином фунгіцидної дії.
  6. Залиште розчин для знищення бактерій на необхідне за інструкцією час.
  7. Після прибирання ретельно змийте залишки дезраствора, використовуючи для цього чисту воду.
  8. Висушіть поверхню.

Формувати план проведення генерального прибирання в салоні краси необхідно відповідно до численних правилами, передбаченими нормативними актами.

  1. Салон краси повинен мати власний інвентар, використання якого в інших місцях заборонено. Всі предмети повинні бути промарковані.
  2. По завершенні збирання в салоні краси все використані інструменти необхідно вимити, продезінфікувати і висушити.
  3. Зберігати інвентар потрібно в спеціальній шафі або в окремому приміщенні.
  4. Для миття підлоги не можна використовувати ті серветки і відра, які застосовувалися при обробці стін або меблів.
  5. Збирання салону краси необхідно проводити тільки в спецодязі.
  6. Потрібно провітрювати приміщення під час і після прибирання.

Всю інформацію про проведення прибирання в салоні краси ви можете знайти в нормативних документах. На сьогоднішній день далеко не всі керівники можуть дозволити собі регулярне придбання дорогого інвентарю для прибирання в салоні краси. У такій ситуації краще скористатися послугами професіоналів з прибирання, які вже мають у своєму розпорядженні всі необхідні засоби. Клінінгові агентства забезпечать якісне прибирання в салоні краси.

Чи варто говорити про брудну сантехніці або немитому кахлі?