Полезные материалы

Генеральне прибирання будинку: наводимо порядок за всіма правилами

  1. Генеральне прибирання спальні та інших житлових кімнат у будинку
  2. Генеральне прибирання кухні
  3. Генеральне прибирання ванної кімнати, туалету
  4. Генеральне прибирання передпокої і коридору

Генеральне прибирання будинку - відповідальна справа, до якого потрібно поставитися з особливою увагою. Хоча у кожної господині є свої хитрощі, жіночий сайт sympaty.net в цій статті розповість, як потрібно прибирати в будинку за всіма правилами.

net в цій статті розповість, як потрібно прибирати в будинку за всіма правилами

Частоту генерального прибирання будинку визначаєте ви самі, але як мінімум глобально наводити порядок в квартирі необхідно на початку кожного сезону.

Рекомендується починати прибирання з житлових кімнат, потім переходити до збирання кухні, ванній, туалету і в останню чергу навести порядок в передпокої.

Генеральне прибирання спальні та інших житлових кімнат у будинку

Генеральне прибирання в спальні, в дитячій, в вітальні і в інших житлових кімнатах повинна починатися зі стелі і стін. Пройдіться по ним пилососом з насадкою-щіткою або вологою або сухою ганчіркою - в залежності від матеріалу стелі і стін. Чи не бояться вологого прибирання стельові плити, миються (вінілові) шпалери. Рідкі шпалери допускається пилососити.

Для натяжних стель деякі виробники рекомендують використовувати спеціальні поліролі для видалення плям.

А взагалі, щоб не помилитися, керуйтеся вказівками по догляду фірми-виробника шпалер або стельових плит, які можна знайти на її сайті в Інтернеті.

Також не забудьте протерти люстру і світильники.

Для зручності під час генерального прибирання будинку найкраще відсунути від стін всі меблі і зняти картини і дзеркала.

Наступний етап - вікна. Штори необхідно випрати, вікна - вимити ( як це зробити без розлучень і швидко , Ми вже розповідали), карнизи і підвіконня, а також батареї - протерти.

Тепер необхідно навести порядок в шафах з одягом. Як правило, це найтриваліший етап генерального прибирання будинку. Щоб він не займав дуже багато часу, скористайтеся нашими порадами по розбору гардероба .

Тепер приступаємо до протирання пилу. Не забудьте протерти пил на всіх шафах, а також всередині них.

Очистити від бруду і пилу килими вам допоможе миючий пилосос. Якщо ж такого помічника немає в вашому арсеналі, радимо скористатися перевіреним народним засобом - розсипати по килиму дрібну сіль, потерти килим щіткою, потім все змести віником, змоченим в теплій воді. В кінці пропилососити звичайним пилососом.

Взимку ж можна винести килим на вулицю і почистити щойно випав сніжком.

І останній важливий крок - миття підлоги. Нагадаємо, що, якщо у вас на підлозі лежить паркет або ламінат, небажано їх сильно мочити - досить протирати злегка вологою ганчіркою під час генерального прибирання будинку.

До речі, потрібно ще пропилососити всі м'які меблі: дивани, крісла та інші предмети інтер'єру.

Не забудьте протерти вологою ганчірочкою годинник, рамки картин і фотографій, вази, статуетки та інші декоративні елементи у всьому будинку.

Завантаження ...

Генеральне прибирання кухні

Збирання кухні слід починати з наведення порядку в шафах і ящиках, в яких знаходяться приправи, посуд, різні кухонне приладдя (серветки та інші дрібниці). У шафках потрібно протерти пил, а також перебрати весь вміст (що викинути, а що залишити). Не забудьте протерти верх шафок і їх дверцята.

Генеральне прибирання в кухні - це ще і миття плити, мийки, столи і взагалі всіх робочих поверхонь на кухні. Ще бажано помити холодильник, причому не тільки зовні, але і всередині.

Завершальний етап прибирання на кухні - миття підлоги.

Генеральне прибирання ванної кімнати, туалету

Починати прибирання тут слід з миття дзеркал. Їх бажано вимити не звичайною водою, а склоочисником.

Потім потрібно ретельно очистити раковину, ванну і унітаз. Це краще робити спеціальними засобами.

Не забудьте промити підставку для зубної пасти та щіток, а також мильницю і всі інші елементи інтер'єру ванної кімнати.

Не забудьте під час проведення генерального прибирання будинку навести порядок на поличках і в шафках, де стоять шампуні, гелі та інші засоби гігієни. Незайвим буде перевірити терміни придатності і викинути те, чому не користуєтеся.

Як очистити вапняний наліт у ванній - читайте у спеціальній статті «Гарною й Успішною».

Якщо у ванній є килимки, відправте їх в прання.

І останній штрих - миття підлог і протирання кахлю і світильника.

Генеральне прибирання передпокої і коридору

Генеральне прибирання в передпокої проводиться за тими ж правилами, що і в інших частинах будинку.

Тут, мабуть, особливу увагу слід приділити шафок або шухлядках для рукавичок, шарфів, інших дрібниць. Несезон одяг приберіть в чохли і повісьте в шафу. Несезон взуття, перед тим як прибрати в коробку і в шафу, слід ретельно вимити і просушити.

Під час генерального прибирання будинку потрібно не забути протерти підставки для взуття та випрати (або очистити миючим пилососом) килимок в передпокої.

Заключний етап - миття підлоги.

У цій статті ми постаралися зібрати воєдино всі правила і поради з проведення генерального прибирання будинку. Будемо раді, якщо ви почерпнули з неї щось корисне для себе. Бажаємо вам чистого і затишного сімейного вогнища!

-
Автор - Вікторія Кулик, сайт www.sympaty.net - Красива і Успішна

Копіювання цієї статті заборонено!