Полезные материалы

гранат

Богемський гранат може вважатися невмирущим, і його можна порівнювати тільки з алмазом і чистим золотом

Богемський гранат може вважатися невмирущим, і його можна порівнювати тільки з алмазом і чистим золотом.

Лукрецій де Боот


Гранати (від лат. Granatus - зерно) - це група мінералів класу силікатів, що представляють суміші двох ізоморфних рядів. Група гранатів об'єднує ціле сімейство мінералів, схожих за формою і внутрішньою будовою і є силікатами кальцію, магнію, хрому, заліза і марганцю. Не багато каміння могли б похвалитися таким великим розмаїттям кольорів і відтінків, як гранати. .
У звичайному розумінні "гранат" це червоні прозорі камені піропи і альмандини. Їх темно-червоні кристали дуже схожі на зерна плода "фінікійського яблука" - граната. Ймовірно звідси і пішла ця назва каменю.
Дорогоцінний камінь гранат застосовувався для виготовлення прикрас ще за часів скіфів. Також, він був відомий і в стародавній Персії, де називався «королівським каменем». На Русі гранат був відомий під іменами "червець", "карбункул", "Вініс» і «бечет».
У ювелірній справі використовуються напівпрозорі і прозорі красиво пофарбовані гранати. Дорогоцінний камінь гранат червоних відтінків: піроп і альмандин називають благородним гранатом.
Застосування граната: Гранат використовують як напівпровідниковий матеріал в техніці. У абразивної промисловості використовуються непрозорі залізисті гранати (гранатові шкурки, порошки і точильні кола). Також гранати використовуються в будівельній промисловості (добавки в цемент і керамічні маси).

Характеристика каменю гранат


Різниця в кольорі між видами гранатів залежить від різниці в його хімічному складі. Існують гранати самих різних кольорів - від безбарвного до червоного, зелені і жовті, помаранчеві і фіолетові, чорні і коричневі. Зустрічаються "лейкогранат" (від грец. Leikos - білий гранат) - це прозорі камені; "Шорломіти" або "меланіти" (від грец. Milanos - чорний) - це темні, майже чорні камені. Не існує в природі тільки синіх і блакитних гранатів.
Їх ступінь прозорості: від прозорого до непрозорого. Прозорі - це светлоокрашенние бездефектні кристали, а густозабарвлені просвічують лише в тонкому шарі. Їх блиск буває від скляного до смолистого (у демантоида і топазоліта до алмазного). Злам не рівний, до раковистого.

види граната


У природі існує безліч різновидів граната, але тільки деякі з них відносяться до коштовних каменів:
У природі існує безліч різновидів граната, але тільки деякі з них відносяться до коштовних каменів:   - Альмандин - малиновий, вишневий, фіолетово-червоний гранат - Альмандин - малиновий, вишневий, фіолетово-червоний гранат.

Інтенсивність його відтінку залежить від кількості сполук заліза. Іноді зустрічаються майже чорні альмандини (чорний гранат).
Камінь альмандин - це найпоширеніший різновид граната.
"Ювелірний гранат" називають лише прозорий камінь альмандин, розміри якого рідко перевищують 5-6 мм.

- Демантоид - прозорий зелений гранат.

Його забарвлення викликана присутністю домішок заліза і хрому, жовті екземпляри демантоидов викликані з'єднанням титану.
Значення назви цього граната "подібний алмазу", де "demon" - алмаз, а "eidos" - подібний.
Завдяки своїй неймовірній грі світла, блиску, ефектності і великої рідкості камінь демантоид відноситься до коштовних гранат і цінується дуже високо.
- Піроп - вогненно-червоний, ліловий, темно червоний гранат.

Відтінок каменю викликаний присутністю алюмінію і магнію.
Його назва "pyropos" з давньогрецької означає "подібний вогню".
Камінь піроп також називають: капский рубін, аризонская шпинель, богемский гранат, гараманти, вогесіт каліфорнійський рубін.
Піропи супутники алмазу, тому коли їх знаходять, це може свідчити про те, що і алмази знаходяться поблизу.
- Уваровит - смарагдово-зелений гранат.
Це кальцієво-хромовий силікат, колір каменю пов'язаний з присутністю хрому.
Камінь уваровит названий на честь графа С. С. Уварова (1786-1855) - президента Російської академії наук і вперше був описаний в 1822 році академіком Г.І.Гессом.
Цей гранат ще називають "уральський смарагд", оскільки він був вперше виявлений на Уралі і його забарвлення нагадує камінь смарагд.
Зустрічається уваровит у вигляді дрібних кристалів по 2-3 мм, які огранувати неможливо, тому в ювелірних прикрасах, використовуються щітки мінералу, як вставки.
- Гроссуляр - жовтуватий або зеленуватий гранат. Свою назву він отримав через схожість кольору на ягоди агрусу, назва якого по латині "ribes grossularia". Іноді камінь гроссуляр називають також "пакистанський смарагд".
- Андрадит - червоний, бурий, жовтий гранат;
- спессартин - помаранчевий гранат з червонувато-бурим відтінком.

родовища граната


Найцінніші темні альмандини в основному добувають в Карелії, на Кольському півострові, в родовищі Форт Врангель (США). Також вони зустрічаються в невеликій кількості в Бразилії, в Україні і на Мадагаскарі. Красиві сростки гессоніта і андрадіта знаходять на Чукотці, в Примор'ї і в Азербайджані. А на Уралі, в Фінляндії і в Канаді є родовища уваровита. Родовища піропу - нечисленні, але добувають його на всіх континентах (крім Антарктиди).
Найцінніші темні альмандини в основному добувають в Карелії, на Кольському півострові, в родовищі Форт Врангель (США)

Лікувальні властивості граната


У стародавні часи вважали, що за допомогою граната можна регулювати кров'яний тиск. Літотерапевт вважають, що гранат допомагає лікувати ревматизм, запалення нирок і суглобів, покращує стан органів малого таза і підвищує сексуальність, також дуже позитивно впливає на стан гормональної системи.

Магічні властивості каменю гранат


Гранати мають широку кольорову гаму, цим і пояснюється велика різноманітність їх магічних властивостей, якими за століття люди наділили гранати. Наприклад: червоний піроп для пристрасного і енергійну людину, він приносить йому щастя і підтримує його активність. Дуже спокійним і інертним людям він може нашкодити, тому що вважає за краще - енергетику динамічну. Червоно-фіолетовий альмандин рекомендується для тих, кому потрібно зробити вибір, і також потрібна опора в набутті сміливості. Часто цей магічний камінь намагалися використовувати, щоб своє оточення зробити більш гармонійним і перетворити життя на свято. Талісманом сім'ї вважаються - зелені гранати, вони налагоджують відносини між родичами. Також їх власник міг знайти дар передбачення. Помаранчевий або жовтий гессонит за своєю енергетикою підходить кожній людині. Він вважається каменем справедливості і примирення, допомагає в захисті слабких.
Гранати мають широку кольорову гаму, цим і пояснюється велика різноманітність їх магічних властивостей, якими за століття люди наділили гранати

Ціна на камінь гранат


Огранювання граната - це найважливіший елемент, що впливає на ціну. Вартість неограненних гранатів значно менше (в кілька десятків разів), ніж у огранених каменів. При грамотній і відмінною огранювання непоказний камінь може перетворитися на справжній "шедевр". Такий, дорогоцінний камінь гранат коштуватиме в 20, 30, а то і в 50 разів дорожче. При виборі та купівлі граната потрібно враховувати його колір, вид, огранювання і вага. Саме від цих чинників залежить ціна коштовності.
В наші дні натуральний камінь гранат - дуже популярний серед ювелірів. Найбільш широко цінуються вогненно червоні піропи і малинові альмандини, вартість таких гранатів відносно висока. Але найдорожчим з усіх гранатів є гранат - демантоид смарагдово зеленого кольору.

Камінь гранат - знак Зодіаку


Марс і Юпітер - це найбільш яскраві планети, виражені в енергії каменю. Астрологи стверджують, що для Козерога, який по своїй натурі любить працювати з повною віддачею, гранат є найкращим помічником. Також гранат дуже добре допомагає знакам вогненної стихії (для Льва і Стрільця), за винятком Овна, так як люди народжені під цим знаком, дуже запальні, але і швидко відхідливі, а гранату ж потрібен постійний загострення пристрастей.
Активним Овнам і Тельцям можна носити тільки гранат червоного кольору.
Зелений гранат рекомендується повітряним знакам - для Водоліїв і Терезів. Ну а водним знакам Рибам і Ракам - гранат носити не рекомендується.
Марс і Юпітер - це найбільш яскраві планети, виражені в енергії каменю

Як відрізнити натуральний гранат від підробки?


Відомо, що природний гранат має здатність до магнітного тяжіння. Щоб перевірити гранат на справжність, потрібно взяти електронні ваги, покласти на них пробку або коркову підставку, а зверху покласти камінь і обов'язково потрібно зауважити свідчення терезів, коли камінь знаходиться в спокої. Після цього, магніт піднести до гранату на відстані ~ 1 см і подивитися чи змінилося значення на вагах. Якщо камінь натуральний, то вага у мінералу зменшиться.
Твердість натурального граната перевищує твердість скла майже в 2 рази. Отже, справжнім гранатом можна подряпати скло.
Натуральний гранат (як і інші натуральні мінерали) не володіє ідеальною прозорістю і зональністю забарвлення. Тобто забарвлення може бути неоднорідною, а блиск не завжди занадто сліпуче, яскравий.
Іноді підробка має занадто великі розміри, але в природі цей мінерал невеликих розмірів. Найбільш поширений розмір граната - це розмір зерна фрукта граната.

Як доглядати за гранатом?


Щоб уберегти гранат від зміни кольору або можливих пошкоджень, його не варто піддавати різким перепадам температури. Уникати тривалого перебування на сонці - камінь може поблекнуть. Мити його потрібно в чистій воді, використовуючи м'яку щіточку. Категорично заборонено використовувати чистячі і миючі засоби!
Де можна знайти і купити натуральний камінь гранат?
На моєму сайті ви можете подивитися каталог натуральний камінь «гранат» і купити унікальні прикраси (кільця, сережки, браслети, намиста, намиста) з гранатом ручної роботи, відмінної якості, за прийнятними цінами! На замовлення пропоную широкий вибір дизайнерських ювелірних виробів з граната в італійському сріблі 925 проби.

Подивитися ювелірні прикраси з граната моєї роботи:

Сережки з гранатом Золото з гранатом Срібло з гранатом Намисто з гранатом


Подивитися прикраси зі срібла з гранатом.

Як відрізнити натуральний гранат від підробки?
Як доглядати за гранатом?
Де можна знайти і купити натуральний камінь гранат?