Полезные материалы

Чистка килимів парою

  1. Парова чистка килимів пароочищувачем
  2. Переваги чистки килима парою

Одним з поширених способів чищення килимів, які використовують і професійні хімчистки, і звичайні домогосподарки, є чистка килимів парою (парова чистка килимів), тому в даній статті докладніше розглянемо плюси і мінуси цього виду чищення килимів і килимових покриттів, розберемося, що таке пароочиститель, парогенератор, паропилосос і парова швабра Одним з поширених способів чищення килимів, які використовують і професійні хімчистки, і звичайні домогосподарки, є чистка килимів парою (парова чистка килимів), тому в даній статті докладніше розглянемо плюси і мінуси цього виду чищення килимів і килимових покриттів, розберемося, що таке пароочиститель, парогенератор, паропилосос і парова швабра.

Парова чистка килимів пароочищувачем

Багатьох господинь цікавить питання, чи дійсно чищення килимів паром - це дієвий і нешкідливий для навколишнього середовища і безпосередньо килимів спосіб чистки і догляду за ними? Як правильно чистити килим пароочищувачем, та й що це власне таке? Тому постараємося покроково розібратися в цих питаннях і почнемо з опису самих приладів, які виробляють пар і використовуються для парової очищення килимів (килимових покриттів) та інших поверхонь.

Пароочиститель (також називають парогенератор) - це спеціальний прилад (побутової або професійний) для чищення різних поверхонь і матеріалів, стійких до впливу гарячої пари від різних видів забруднень, які навпаки сприйнятливі до впливу пара.

Принцип дії пароочисника досить простий: вода нагрівається в спеціальному резервуарі і в ньому генерується пар низького тиску і вологості (називають сухий пар), який під тиском через гнучкий шланг з клапаном через обрану насадку випускають на зовнішніх поверхнях. Серед більш дорогих моделей парогенераторів є моделі, які відразу ж і всмоктують утворений конденсат від пара з брудом з поверхні, яку чистять, що дуже зручно і практично (такі моделі називають Паропилососи).

Парова швабра - це той же пароочиститель, зовні схожий на швабру або механічну щітку, в якому ємність з водою і парогенератора знаходяться в підставі ручки біля насадки.

Переваги чистки килима парою

  1. Парова обробка освіжає килими.
  2. Парову чистку килимів відносять до еко-прибирання, так як основний чистячий елемент - це водяна пара, абсолютно нешкідливий для оточуючих.
  3. Чистка килимів парою корисна при боротьбі з пиловими кліщами.
  4. У комплекті з парогенераторами зазвичай йдуть спеціальні насадки для килимів і килимових покриттів, завдяки механічній дії яких підвищується результативність парової чистки.
  5. Парогенератор можна використовувати з допомогою спеціальних засобів, які наносяться на більш забруднені ділянки килима перед обробкою парою і надалі краще справляються з плямами. Але є засоби, які навпаки під впливом високої температури втрачають свої чистячі властивості, тому уважно вибирайте такі кошти і консультуйтеся з продавцями.

Недоліки парової чистки килимів і килимових покриттів

  1. Пароочищувачем почистити килим, ковролін або інше килимове покриття не вийде, так як в його характеристиках не передбачена функція всмоктування, але обробка поверхні паром може розм'якшити бруд або деякі плями, які згодом можна потім чистити щіткою, ганчіркою або серветкою.
  2. Перед чищенням килимів пароочищувачем, спочатку їх необхідно пропилососити від дрібного сміття і пилу звичайним пилососом.
  3. Чистка килима парою підходить не для всіх типів килимів (враховується матеріал ворсу, основи, наявність клейової основи і т.д.), тому заздалегідь проконсультуйтеся у фахівців, чи можна Ваш килим чистити парою.
  4. Продезінфікувати килим або ковролін парогенератором (пароочищувачем) неможливо! Більшість вірусів, бактерій і мікробів спокійно переносять короткочасне кип'ятіння і вплив паром. Тривала обробка килима гарячою парою швидше зіпсує килим, ніж знищить всі бактерії. Для дезінфекції килимів краще використовувати сучасні хімічні засоби, спеціально розроблені для цього.
  5. Парову чистку килима не рекомендується використовувати при виведенні плям в яких є білок (наприклад, кров, молоко, яйця і т.д.), тому що під впливом високої температури змінюється структура білка і пляма стає виведеним. Також деякі інші забруднення і плями на килимі під впливом пара можуть ще сильніше вбратися в структуру ворсу килима і теж стати не виведеними.

Як чистити килими парою пароочищувачем (парогенератором)

  1. Перед прибиранням переконайтеся, що Ваші килими можна чистити парою.
  2. Пропилососьте килими звичайним пилососом.
  3. Залийте воду в пароочиститель (в залежності від моделі деякі виробники радять використовувати дистильовану воду, або суміш звичайної і дистильованої води, уточнюйте в інструкції до експлуатації).
  4. Пройдіться по поверхні килима парою, надовго не затримуючись на одному місці, щоб килим не став мокрим і волокна довго не піддавалися впливу гарячої пари.
  5. Деякі легкі забруднення після обробки парою можна додатково почистити щіткою або чистою ганчіркою.
  6. Просушіть килими (почекайте поки висохне), при цьому бажано по ним в цей період не ходити.

Читаємо також: як випрати килими в домашніх умовах .

На закінчення можна відзначити, що чищення килимів парою, а також використання різних видів пароочищувачів має ряд своїх переваг і недоліків, як і інші види чищення і прибирання килимів. При парової чищенні килима головне використовувати якісне обладнання, звертати увагу склад і властивості Ваших килимів, слідувати рекомендаціям по прибиранню від самого виробника, а якщо не полишає сумнів і боїтеся випадково зіпсувати свої килими, то користуйтеся послугами фахівців в спеціалізованих хімчистках в своєму регіоні. Свої відгуки про прибирання і чищення килимів парою, рекомендації по використанню пароочищувачів при чищенні килимів залишаємо в коментарях до статті, тим самим допомагаючи іншим корисними порадами.

Як правильно чистити килим пароочищувачем, та й що це власне таке?