Полезные материалы

Солярій: золоте задоволення

Все живе тягнеться до сонячного світла! І в цьому немає нічого дивного, адже під впливом ультрафіолетових променів в людському організмі виробляються ендорфіни - хімічні речовини, що викликають почуття радості і задоволення. Ультрафіолет також зміцнює знесилений після довгої зими імунітет і активізує вироблення вітаміну D. Особливо тягнуться до сонечка жінки, які люблять покрасуватися засмаглим тілом. І травень - саме час вирушати в солярій, адже до пляжного сезону ще далеко, а довжина спідниць стала помітно коротше. Про те, як вибрати відповідний вам солярій і про основні правила безпечної засмаги ми поговорили з лікарем-косметологом центру "Ідеал" Іриною Томилиной.

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО лампи?

Ключовий елемент солярію - лампи. Щоб дізнатися, який тип лампи вам пропонують, досить подивитися сертифікат UV-випромінювання (вам зобов'язані його показати на вимогу). Солярій повинен мати нові лампи! Мало на що годяться лампи, які перейшли 500-годинний рубіж (ця інформація вказана в журналі обліку використання ламп). Крім того, якісний солярій повинен бути обладнаний спеціальними лампами для обличчя, які забезпечують щадний загар ніжним ділянкам. Якщо їх немає, ваші ніс і вилиці швидко обгорят. Лампи бувають двох видів: високого і низького тиску. За допомогою перших загар з'являється відразу після першого сеансу і підходять людям з нормальною і смаглявою шкірою. Засмага тримається до двох місяців. Лампи низького тиску більш щадні. Засмага проявляється не відразу (через 3-5 сеансів), зате тримається довше (до 4-х місяців). Підходять людям зі світлою або чутливою шкірою.

ЛЕЖАТИ АБО СТОЯТИ?

Вертикальний (турбо) солярій. Являє собою кабінку, в якій вам доведеться зіграти стоячи. Однак це більш гігієнічний вид засмаги, оскільки шкіра безпосередньо не контактує з поверхнею апарату. Cеанс засмаги у вертикальному солярії коротше, оскільки ці апарати оснащені більш потужними лампами. Ще одна перевага такого виду солярію в тому, що засмага не матиме білих плям з боків і смуг на шкірі.

Ціна: 5-10 грн. за хвилину в м.Києві.

Горизонтальний солярій. У горизонтальному у вас є можливість отримувати сонячні ванни лежачи. Однак не розраховуйте на повний марафет - внутрішня і зовнішня сторона ваших стегон і рук не отримають потрібної порції ультрафіолету і залишаться білими. Крім цього, горизонтальні солярії не гігієнічно і ви ризикуєте занести собі інфекцію (молочницю, інфекції сечовивідних шляхів і т. Д.). Якщо вибору немає і салон пропонує тільки горизонтальний солярій, захопіть з собою одноразову пелюшку, куплену в аптеці, або попросіть при вас продезінфікувати поверхню.

Ціна: 3-4 грн. за хвилину в м.Києві.

Правила поведінки в солярії

1. Видаліть з шкіри всю декоративну косметику і зніміть прикраси (нагрітий метал залишить опіки).

2. Одягніть спеціальну шапочку на голову, сонцезахисні окуляри і пластикові конуси на груди, що захищають соски.

3. Нанесіть на шкіру сонцезахисний крем, змастіть губи бальзамом з УФ-фільтром.

4. Чи перебуваєте в кабінці не більше 3-5 хвилин.

5. Нанесіть на тіло крем або лосьйон після засмаги, який володіє інтенсивним заспокійливим і охолоджувальну дію.

6. Випийте склянку води - ультрафіолет викликає зневоднення організму.

5 "НЕ" для любительок солярію

Не потрібно митися з милом безпосередньо перед сеансом і після нього - шкіра повинна бути захищена природним шаром жиру.

Не проводьте в цей день косметичні процедури: це дуже велике навантаження на шкіру.

Чи не відвідуйте перед сеансом баню або сауну: це позбавить шкіру її природного захисту, і ви ризикуєте отримати опік.

Не йдіть в солярій, якщо у вас легке нездужання: вийти звідти ви ризикуєте вже зовсім "розклеєні".

Чи не "балуйте" себе солярієм часто - так ви можете викликати старіння шкіри.

Солярій ЗАБОРОНЕНО!

Вагітним, годуючим мамам, жінкам під час критичних днів - через гормональних перебудов організму можуть з'явитися пігментні плями.

Всім, у кого на тілі багато родимок - це свідчить про схильність до онкологічних захворювань, а ультрафіолет викликає активний розподіл клітин, в тому числі і ракових.

Якщо ви приймаєте ліки - антибіотики, гормональні препарати або протизаплідні таблетки: всі ці речовини підвищують чутливість шкіри і можуть спровокувати опік.

НОВИНКИ ЗАСМАГИ

Апарат, який дозволяє загоряти під струменем води. Він випромінює збалансований ультрафіолетовий спектр, який дуже близький до природного спектру сонця. У той же час вода тонує шкіру і захищає її від шкідливого впливу ультрафіолету. Найбільш поширена альтернатива такому солярію - система Аква-бриз, яку пропонують багато салонів. Це мікрораспиленіе води з частотою один раз в одну хвилину. Протипоказання у "водних" соляріїв ті ж, що і у звичайних.

Ціна: 7-10 грн. за хвилину в м.Києві

Апарат, який забезпечує загар без використання ультрафіолету. Тому це хороша альтернатива солярію для людей з дуже чутливою шкірою. Процедура представляє собою мікронапиленіе на тіло молекул на основі витяжки з тростинного цукру протягом 10 хвилин. Тримається тростинний засмага 7-10 днів. Протипоказання - будь-які шкірні захворювання.

Ціна: 170-250 грн.

Це практична модель солярію для корекції засмаги обличчя, шиї, області декольте і рук. Саме з цих місць загар змивається швидше за все. І щоб не опромінювати ультрафіолетом все тіло повністю, створені такі види соляріїв.

Ціна: 3-4 грн. за хвилину в м.Києві.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО лампи?
ЛЕЖАТИ АБО СТОЯТИ?