Полезные материалы

Основні правила чищення бронзи в домашніх умовах

  1. сода
  2. Лимонна кислота
  3. мило
  4. Тирса і оцет
  5. Оцет, борошно і сіль

Сподобалася стаття - поділися з друзями:

Бронзові вироби можна знайти в більшості будинків Бронзові вироби можна знайти в більшості будинків. Статуетки, свічники, посуд, прикраси - для одних це милі дрібнички, для інших пам'ятні речі. Поки предмет новий, він радує своїм сяйвом і красою. Згодом ситуація змінюється. Під дією вологи і навколишнього середовища, метал повільно руйнується. Виріб покривається нальотом, який покликаний захистити від подальшого руйнування. Дивлячись на патину, багато хто замислюється про те, як почистити бронзу, повернути улюбленої речі первозданний блиск.

Особливо гостро проблема стосується колекціонерів, у яких велика частина експонатів втрачає свій вигляд. У деяких випадках з'явився наліт додає певний шарм. І все ж час від часу чистка необхідна. Повністю усунути шкідливий вплив неможливо і корозія починає заглиблюватися, роз'їдаючи метал все сильніше. А особливо складні пошкодження можна виправити, тільки звернувшись до реставраторам.

На щастя, існує багато порад по тому, як почистити бронзу в домашніх умовах. Для того щоб оцінити ступінь пошкодження, потрібно помити предмет під водою, не застосовуючи ніяких додаткових коштів. Обов'язково витерти насухо м'якою ганчіркою. Бронзові вироби не переносять сильного тертя і ударів. Такі дії можуть змастити малюнок, а то і зашкодять загальній формі.

Професіонали взагалі рекомендують раз в тиждень проходитися з предметів із бронзи дрантям, знімаючи утворився шар пилу. Вивчивши постраждале виріб, можна виділити два ступені пошкодження:

  • легка - предмет тільки почав окислюватися, наліт може проявитися першими плямами;
  • складна - виріб сильно окислені і повністю вкрите патиною.

В обох випадках можлива чистка бронзи в домашніх умовах. При початкових пошкодженнях впоратися із забрудненням досить просто і швидко. Іноді достатньо коштів, що знаходяться під рукою: мило, сода, лимонна кислота. У запущених випадках процес очищення буде складніше, вимагаючи покупки більш дієвих засобів для продуктів, і може зайняти не один день. Спробуємо описати детально варіанти використання різних способів зняття нальоту.

сода

Содовий розчин допомагає на ранніх стадіях. Промитий предмет важливо добре обсушити. Дрібну соду, яку можна купити під назвою Пемолюкс, використовують для додання бронзі блиску. Для цього виріб натирають порошком, нанесеним на руки або ганчір'я.

Лимонна кислота

Ще один доступний спосіб для тих, кому потрібно чистити не сильно забруднені бронзові вироби. Якщо лимонної кислоти немає вдома, її легко купити в господарському магазині, і коштує вона недорого. Розводять порошок водою, якої повинно бути приблизно в три рази більше, ніж кислоти. Предметів досить пробути в розчині десять хвилин і наліт на очах відділяється і спливає на поверхню. Для кращого очищення процедуру можна повторити.

мило

  • Мильний розчин допоможе тільки при мінімальному забрудненні. Натріть на тертці господарське мило і розведіть водою в співвідношенні 1 до 8. Після розчинення шматочків мила опустіть в розчин бронзове виріб і залиште на півтори-два тижні. За цей час наліт пом'якшиться і його можна буде видалити за допомогою ганчірки.
  • Спочатку потримати вимагає очищення предмет в киплячій воді, вистачить кілька хвилин. Зробити мильну піну і рясно нанести її на бронзу. Після цього розтерти виріб м'якою тканиною і витерти насухо.

Масло

Підійде рослинне або вазелінове масло, яке потрібно довести до кипіння. Виріб цілком занурюється в вируюче масло хвилин на п'ять. Після вилучення потрібно добре промити предмет водою і ще на кілька хвилин занурити в етиловий спирт.

Тирса і оцет

Приготована з цих інгредієнтів маса повинна настоятися. Коли деревина набрякне, кашка наноситься на виріб і натирається дрантям.

Оцет, борошно і сіль

В оцті розлучається ложка солі і додається борошно до кашоподібної консистенції. Приготовленої пастою покрийте все бронзове виріб на період до години часу. Для очищення промити теплою водою і просушити.

Використовуючи будь-який з описаних способів, важливо пам'ятати, що, крім того, чим чистити бронзу, потрібно мати під рукою відповідні матеріали для її сушіння і полірування. Найкраща чистка може закінчитися плачевно, якщо виріб буде подряпане. Щоб цього не сталося, користуйтеся паперовими рушниками, ганчірки вибирайте з м'яких тканин, і не застосовуйте надмірну силу, здатних деформувати бронзу.

Існують способи для очищення предметів, які зазнали сильного окислення. У хід йдуть розчини, приготовлені з додавання кислот та інших сильнодіючих, іноді отруйних речовин. Будьте обережні при використанні таких коштів. Не забудьте про захисні заходи: надіньте гумові рукавички і окуляри, використовуйте пінцет або ложку з довгою ручкою, щоб речовина не потрапило на шкіру. джерело Ujutnijdom.ru .