Полезные материалы

Що буде якщо часто голитися, або правда що після голитися волосся росте швидше?

  1. Де правда, а де брехня?
  2. Чи правда?
  3. Що впливає на ріст?
  4. Чому так думають?
  5. Як часто варто голитися?
  6. підліткам
  7. жінкам
  8. чоловікам
  9. Чи буде рости борода якщо часто голитися
  10. Як часто голяться в армії
  11. Одружені чоловіки голяться частіше?
  12. Верстат і електрична бритва: що доведеться брати в руки частіше?

Чим частіше голишся, тим швидше росте волосся - цю аксіому кожен з нас чув багато разів, її практично вбили в наші голови з дитинства, і ми звикли вважати її щиру правду.

Але чи так це насправді? Дозволимо собі засумніватися.

Де правда, а де брехня?

Отже, існує міф про те, що жорсткість і швидкість росту волосся знаходиться в прямій залежності від частоти стрижок або гоління. Спробуємо розібратися, чи має він під собою наукове обгрунтування, чи підтверджується практично і чому так міцно укорінився в нашій свідомості.

Чи правда?

Думка сучасної медичної науки абсолютно однозначно: ні состріганіе, ні сбривание волосся не роблять ніякого впливу на їх якість, швидкість росту і товщину (жорсткість).

Важливо! Ріст волосся як такої відбувається у волосяній цибулині - фолікулі, точніше, в її самій нижній частині. Саме там знаходяться зародкові, незрілі клітини, здатні до інтенсивного поділу. Таким чином, частина волоса, що відповідає за його зростання, знаходиться під шкірою і не піддається ніякому впливу в момент зрізання того, що знаходиться зверху.

Іншими словами, якщо часто голитися, волосся не росте ні швидше, ні повільніше. На жаль, це правда. Насправді якість волосяного покриву на нашому тілі залежить зовсім від інших факторів.

Так що, якщо ви бачите перед собою чарівну блондинку з розкішною шевелюрою або м'язистого мачо з густою бородою, що приховує півобличчя, і в бажанні бути схожим на такий ідеал починаєте в люттю мало не щодня підстригати свої тонкі і рідке волосся або шкребти бритвою ледь пробивається пушок на підборідді - бажаного ефекту ви не досягнете.

Про те, що буде, якщо кожен день голитися, ми поговоримо трохи пізніше, а поки повернемося до чинників, дійсно впливає на швидкість росту і якість волосся.

Що впливає на ріст?

Волосся - найдинамічніший орган, при цьому швидкість його росту природою обмежена, хоча певні коливання, звичайно, можливі.

Чи знаєте ви? Ентузіасти підрахували, що щодня довжина кожного волоска на нашому тілі збільшується в середньому на 0,35 мм, так що в місяць виходить приблизно сантиметр, може бути, трохи більше. При підрахунку загальної кількості волосся у людини (а наша шкіра покрита волоссям більш ніж на 90%) виходить, що сукупний приріст тільки за один день становить більше 150 м. Подумайте про ці цифри, коли скаржитеся, що у вас занадто повільно росте волосся!

Доведено, що головний фактор, що визначає швидкість росту волосся і їх якість - це спадковість. Другий - стан здоров'я людини, зокрема, його гормональний баланс. І третій - це зовнішні умови.

Чи не на всі ці фактори ми можемо впливати, але дещо все-таки в наших силах. Наприклад, передбачається, що якщо посилювати приплив крові до шкіри голови за допомогою спеціальних дратівливих масок, відбувається стимулювання процесу поділу клітин у волосяному фолікулі, і волосся починає рости швидше.

На цьому принципі грунтується застосування різних масок для прискорення росту волосся. В їх основі зазвичай лежать такі продукти, як імбир, перець чилі, гірчиця, кориця.

Втім, розраховувати на очевидний ефект від таких процедур не варто, в усякому разі їх потрібно застосовувати в комплексі:

  • з відмовою від шкідливих звичок;
  • правильним і збалансованим харчуванням;
  • виробленням навички зберігати спокій і не піддаватися стресам:
  • своєчасним проходженням медичних обстежень для виявлення небезпечних патологій на ранній стадії їх розвитку.

з відмовою від шкідливих звичок;   правильним і збалансованим харчуванням;   виробленням навички зберігати спокій і не піддаватися стресам:   своєчасним проходженням медичних обстежень для виявлення небезпечних патологій на ранній стадії їх розвитку

Потрібно розуміти, що будь-які збої в організмі здатні уповільнити (втім, іноді як раз аномально прискорити) ріст волосся.

Цікаво, що на ріст волосся впливають такі об'єктивні речі, як, скажімо, час доби і пору року. Так, найактивніше цей процес відбувається вранці і ввечері, вдень уповільнений, а вночі практично зупиняється. У теплу пору року інтенсивність росту волосся також збільшується, тому стригтися і голитися влітку доводиться частіше, ніж взимку.

Крім того, швидкість процесу протягом життя людини не однакова. Починається він ще до нашого народження, приблизно через чотири місяці після зачаття, і до підліткового віку (14-17 років) досягає свого піку, потім йде на спад. Більш того, з віком сповільнюється не тільки швидкість росту волосяного покриву, але і його якість. Зрозуміло, не в кращу сторону.

Чи знаєте ви? Помічено, що у блондинок волосся більше, ніж у брюнеток. Самі густе волосся мають руде люди, але загальна кількість волосків у них менше, тому зовні різниця в очі не впадає. Темношкірі є власниками найбільш жорстких волосся, а їх товщина може в три рази більше, ніж у волосся «блідолицих».

Таким чином, волосся росте швидше або повільніше в залежності від цілого комплексу чинників, як суб'єктивних, так і об'єктивних, однак регулярність стрижок до них точно не відноситься.

Чому так думають?

Розберемо, звідки ж все-таки взялася впевненість в тому, що волосся буде довше і гущі, якщо їх постійно стригти, а борода буде рости швидше, якщо часто голитися.

Ризикнемо припустити, що головна причина полягає в тому, що нам просто хочеться так думати, адже таким чином ми начебто набуваємо можливість без особливих зусиль поліпшити свою зовнішність.

Безумовно, міф про взаємозв'язок частоти зрізання зі швидкістю зростання і якістю завжди була на руку цирульникам і перукарям, і вони, напевно знаючи правду, не поспішали її відкривати своїм клієнтам, а навпаки - всіляко підтримували.

Важливо! Волосся в області пахв завжди ростуть удвічі швидше, ніж на ногах. Ця швидкість з голінням ніяк не пов'язана, але можна припустити, що дана залежність також зіграла свою роль у зміцненні міфу, адже пахви ми зазвичай голимо частіше, ніж ноги.

Ну а якщо серйозно, найпереконливішим виглядає наступний аргумент. Товщина волоса неоднакова по всій його довжині: у кореня він товщі, на кінчику - тонше (і трохи темніше). З цієї причини, коли ми зрізаємо верхню частину шевелюри, нам візуально здається, що вона стала гущі.

Те ж з бородою: акуратно підрізана виглядає щільніше, ніж «запущена», проте навряд чи з цього випливає, що вона буде якось особливо швидко рости, якщо голитися часто.

Комі того, волосся мають властивість вигоряти на сонці. Коли ми їх зрізаємо, що з'являються через деякий час на поверхні шкіри «корчі» мають більш темний і інтенсивний колір, в результаті створюється відчуття, що нові волоски густіше і жорсткіше.

Та й інтенсивність росту набагато очевидніше, коли на гладку шкіру з'являється щетина, ніж коли ми в розпачі розглядаємо завмерла на одному місці дівочу косу: згадані вище півміліметра в день в першому випадку означають, що вчора волосся не було зовсім, а сьогодні вони покрили шкіру щільним «їжачком», у другому неозброєним оком непомітні зовсім.

Як часто варто голитися?

Отже, ми розібралися, що частота гоління не впливає на ріст волосся, проте це зовсім не означає, що така процедура проходить для нашого організму непомітно.

Важливо! Косметологи стверджують, що гоління дозволяє значно поліпшити зовнішній вигляд нашої шкіри, оскільки за допомогою верстата або електробритви ми разом з щетиною видаляємо з оброблюваної поверхні омертвілі клітини епітелію, що заважають шкірі дихати і роблять її тьмяною.

З іншого боку, якщо голити волосся часто, на шкірі починають виникати роздратування, боротися з якими доводиться довго, і весь цей час з відростаючих щетиною доводиться миритися, тому що голитися по живим ран можна хіба що під загальним наркозом.

Словом, питання про частоту гоління не виглядає зайвим. Але і відповісти на нього однозначно складно. Для кожної статі і віку є свої нюанси.

підліткам

Статеве дозрівання - дуже складний з психологічної точки зору період. У цей час життя юнака чи дівчини наповнена переживаннями, таємними комплексами і стражданнями з приводу речей, з точки зору дорослих, абсолютно сміховинних. Одна з них як раз пов'язана з волоссям.

У дівчаток в період гормональної перебудови починають з'являтися темне волосся в області пахв, на ногах і в інших небажаних місцях, додаючи невпевненості в собі і страху перед власним тілом. Юнаки ж, навпаки, радіють визирнув над верхньою губою пуху і пишаються ним, як власним досягненням.

Юнаки ж, навпаки, радіють визирнув над верхньою губою пуху і пишаються ним, як власним досягненням

Парадокс: багато чоловіків півжиття готові віддати, щоб голитися не частіше ніж один раз на п'ятирічку, а можна ще рідше, в той час як підлітки мріють про жорстку щетині на обличчі, як про манну небесну, і, зрозуміло, вважають, що чим швидше вона росте , тим краще.

Серед медиків не існує єдиної думки про те, з якого саме віку потрібно починати видаляти волосся на тілі. У будь-якому випадку з підростаючим дітьми на цю тему потрібно розмовляти, інакше вони будуть намагатися позбутися небажаного волосся (хлопчики - за допомогою гоління зробити символ своєї мужності гущі і жорсткіше) самостійно і навіть таємно, в результаті цілком можуть заподіяти собі травму в силу елементарного невміння поводитися зі верстатом.

Раніше вважалося, що не можна починати голитися до досягнення 18-річного віку, але, на щастя, цей «совковий» підхід по установці однакових правил для всіх, без урахування індивідуальних особливостей організму, сьогодні більшістю лікарів не підтримується.

Важливо! Раніше 14 років починати голитися не рекомендується: для ніжної дитячої шкіри це занадто великий стрес. Але навіть з цього правила можливі виключення.

З тієї ж причини (занадто ніжна і чутлива шкіра) часто голитися підлітку не варто. При цьому буде краще, якщо починати процес видалення волосся з електробритви. Вона зручна у використанні, не вимагає особливих навичок і, що найважливіше, набагато безпечніше, ніж верстат.

Оскільки гоління для підлітка - процес малокорисних, батькам варто для початку постаратися зменшити бажання дитини позбутися зайвого волосся. Для цього дівчинці потрібно пояснити, що вона дуже приваблива, а легкий пушок на її ногах зовсім не помітний (якщо, звичайно, це правда, в іншому випадку бажання видалити волосся придушувати не слід, і вже точно не правильно лякати дівчинку тим, що збрити волосся відросте з подвоєною силою).

Хлопчикові ж, навпаки, потрібно пояснити, що від гоління щетина краще рости не стане. Якщо ця умова виконана, керуємося таким правилом: підлітку потрібно голитися з такого віку і з такою частотою, яка необхідна для того, щоб він не відчував себе нещасним і неповноцінним.

Душевний спокій і впевненість у собі набагато важливіше можливого роздратування на шкірі, тим більше, що мінімізувати ризик такого роздратування можна, якщо провести процедуру за всіма правилами. Навчіть дитину користуватися бритвою - і залиште його в спокої: якщо він буде голитися часто, але правильно, з ним нічого поганого не станеться!

жінкам

Потрібно сказати, що гоління, в порівнянні з іншими видами депіляції (наприклад, за допомогою спеціального крему ) І епіляції (лазерна, фотоепіляція , Шугарінг і т. П.) - практично абсолютно безпечна процедура.

Важливо! Верстат і електробритва - два види видалення небажаного волосся, практично не мають протипоказань. Ними можна користуватися при вагітності, під час годування грудьми і в будь-яких інших станах. Єдине застереження - акуратно обходити ділянки з родимками або новоутвореннями незрозумілої природи.

Тому якщо вам здається, що ваші волосся відростає занадто швидко, і через це ви дуже вже часто голитеся - не переживайте, в цьому немає ніякої проблеми. Роздратування на шкірі - це максимум, чим загрожує часте гоління, та й то у такої проблеми можуть бути й інші причини (тупий верстат, неправильна техніка, погана косметика і т. П.).

Дівчата, які пройшли курс лазерної епіляції або шугаринга, знають, що між сеансами обов'язково робити певний перерву, адже ефективно видалити волосся таким способом можна тільки після того, як вони досягли потрібної довжини. Звичайного гоління це правило не стосується. Два рази на тиждень - це абсолютно нормальна частота процедури, але якщо ваші волосся відростає частіше - не муч і не чекайте, беріть в руки верстат у міру необхідності!

Два рази на тиждень - це абсолютно нормальна частота процедури, але якщо ваші волосся відростає частіше - не муч і не чекайте, беріть в руки верстат у міру необхідності

чоловікам

Голити або не голити - ось в чому питання. Багато чоловіків починають свій день з звичайної процедури видалення волосся на обличчі. Хтось робить це безболісно, ​​хтось розцінює звичайну гігієнічну процедуру як кару Господню. Можливо, саме ті, хто панічно боїться гоління, і придумали моду на бороду як оригінальне рішення проблеми.

Як деякої напівзаходи в цьому сенсі виглядає з'явився в останні роки шик «триденної щетини», раніше абсолютно неприпустимою в пристойному суспільстві, а сьогодні, навпаки, надає її власникові образ брутального мачо.

Так чи інакше, питання про те, як часто потрібно голитися чоловікам, безпосередньо залежить від того, чи носить він бороду.

Ми вже говорили, що регулярне сбривание волосся очищає шкіру від відмерлих клітин і надає їй більш здоровий вигляд. Гладке обличчя крім цього робить людину зовні більш відкритим, він швидше за викликає довіру (особливо у представниць протилежної статі) і, як показують соціологічні дослідження, більш успішний.

Якщо сумніваєтеся, постарайтеся пригадати кількість бороданів серед відомих публічних людей в сучасній Європі - їх одиниці. Все тому, що професійні іміджмейкери добре знають таку неприємну особливість бороди викликати недовіру і побоювання і рекомендують своїм клієнтам позбутися від цього атрибута в самому початку кар'єри.

Але є у бороди і очевидні переваги. Крім того, що її володарі можуть вранці вставати як мінімум на чверть години пізніше, оскільки їм не потрібно голитися, вони також мають надійної природним захистом від шкідливих ультрафіолетових променів, а значить, менш схильні до ризику онкологічних уражень шкіри.

Справа в тому, що сонячні промені рухаються по прямій лінії. Кучеряві волоски, таким чином, заломлюють світло і суттєво зменшують опромінення шкіри.

Чи знаєте ви? Є версія, що у жінок волосся на обличчі практично не ростуть саме тому, що вони їм історично не були потрібні: їм не потрібно було захищатися від нещадно палючих променів, вони більшу частину свого часу проводили в печері, підтримуючи вогонь і чекаючи чоловіка з шматком убитого мамонта.

Крім цього, густа рослинність на обличчі вважається корисним атрибутом для людей, які страждають від алергії, оскільки густе волосся виступають в якості свого роду фільтрів, утримуючи на собі дрібні частки, які містять в собі алергени (квітковий пилок, шерсть тварин, пил і т. П .).

Так що якщо ви астматик, часто голитися вам навряд чи варто. Виросте борода - зменшиться алергія.

Ще одна особливість бороди: її носії завжди виглядають трохи старше за свій вік. У певному віці юнакові хочеться здаватися дорослим, і, відпускаючи щетину, він домагається поставленої мети.

Чи буде рости борода якщо часто голитися

Якщо незважаючи на все вище сказане, хтось як і раніше вірить в легенду про те, що чим частіше голишся, тим швидше росте борода - Не будемо ламати списи в безглуздих суперечках. Можна довго розповідати про те, що організм намагається заповнити відсутню, мобілізує для цього всі свої сили, проявляє захисну реакцію і т. П., Проте в такому випадку незрозуміло, чому у нас не ростуть інші органи замість відрізаних.

Чи знаєте ви? Людський волосся - дуже цікавий матеріал. Його не можна сплюснути, але можна розтягнути, після чого він повертається в первісний стан. Сухе волосся «пружинять» таким чином на 25-30%, а мокрі - на всі 100%! Крім того, волосся виключно міцні. Один волосок може витримати вагу від 50 г, а іноді і втричі більше. Щоб ці цифри стали зрозумілішими, підрахували, що матеріал подібної міцності, доведений до товщини в 1 мм, витримав би вагу в половину тонни!

І все ж до численних унікальним властивостям волосся не відноситься здатність збільшувати швидкість росту і жорсткість в залежності від числа стрижок і кількостей гоління. Не все, що розповідають про волосся, є правдою.

Як би часто ви не намагалися голитися, щоб активно росла щетина, потрібно зовсім інше. Можливо, свежеотросшіе волосся і здадуться вам гущі і темніше, ніж зрізані, проте насправді мова йде про тимчасове візуальний ефект: «їжачок» злегка відросте і стане таким же м'яким і світлим, як раніше. Усередині волоса в результаті гоління зовсім нічого не змінюється.

Усередині волоса в результаті гоління зовсім нічого не змінюється

Як часто голяться в армії

Питання про те, як часто голяться в армії, займає багатьох підлітків, які готуються до проходження служби. Правильніше за все, звичайно, уточнити, в якій саме, адже в світі існують різні вимоги на цей рахунок.

Проте гоління - це невід'ємна частина чоловічої гігієни, а тому йому не може не приділятися увага в військовому статуті.

Ми всі звіклі Бачити, як призовників самперед наголо обривают голови. Навіщо? Заради гігієні! Продовжуваті голіті волосся на Голові течение всієї служби статут (если ми говоримо про Россию) НЕ зобов'язує, но своєчасна стрижка, обрізання нігтів і - увага! - гоління особи вважаються обов'язковими процедурами. Все повинно відповідати правилам гігієни і, крім того, не заважати носити засоби індивідуального захисту і спорядження.

Військовий статут не забороняє носити бороду безпосередньо. Але на практиці саме зайва рослинність на обличчі, особливо в сухопутних військах, сильно ускладнює життя з точки зору гігієни, адже немиті довге волосся - відмінне притулок для вошей, а ці комахи, в свою чергу, розносять тиф та інші інфекційні захворювання.

Чи добре там, де ви? Існує легенда, що ще Олександр Македонський наказав своїм солдатам голити обличчя, щоб ворог в запалі бою не міг схопити бійця за довгу бороду. Так що заборона на бороди - це свого роду данина традиції.

Та й протигаз натягувати на густу бороду куди проблематичніше, і щільного прилягання досягти не вдається, а це вже пряма загроза життю бійця. Те ж стосується кисневої маски, якими користуються пілоти ВПС. Довге волосся також бувають травмонебезпечні, оскільки можуть застрягати навколо рухаються зброї.

Довге волосся також бувають травмонебезпечні, оскільки можуть застрягати навколо рухаються зброї

Одноманітність і боротьба з проявом індивідуальності - ще одна причина, по якій бороди в російській армії не вітаються. До вусах, втім, ставлення лояльніше.

Важліво! За традицією бороду можуть носити офіцери і прапорщики.

В армії Сполучених Штатів Америки існують схожі правила. Правда, з 1970 по 1984 роки у Військово-Морських Силах США були дозволені і бороди, і довге волосся. Таким чином адмірал Елмо Зумвалт хотів трохи скрасити нелегке життя матросів. Проте потрібно сказати, що останнім часом Пентагон серйозно турбувався правом солдат на індивідуальність.

Були створені протигази і кисневі маски, відмінно захищають бороданів і навіть каска, яку можна одягати прямо поверх тюрбана. Крім суто демократичних міркувань, американське керівництво виходило також з цілком практичних: дослідження показують, що наявність бороди знаходиться в прямому зв'язку з бойовим духом, причому причини цього явища залишаються незрозумілими.

Бородані краще стріляють, рідше гинуть і навіть отримують поранення - ось такий дивовижний парадокс.

Що стосується інших армій світу, можна сказати, що, наприклад, в Норвегії носіння бороди дозволено, однак її форма повинна враховувати будову захисної маски. В Ізраїлі щодо борід взагалі не існує заборони, проте солдати там іноді самі збривають бороди напередодні активних бойових дій, з міркувань безпеки.

Наскільки часто, якщо використовувати електробритву

Не можна сказати, що голитися електробритвою потрібно менше або більше часто, ніж верстатом. Як ви самі можете здогадатися, якщо уважно прочитали все викладене вище, частота гоління ніяк не залежить від інструменту. Щетина відростає з однаковою швидкістю, незалежно від того, чим її голити: лезом, ножицями або бритвеною головкою.

На цей процес впливають різні чинники, але ніяк не частота гоління і не інструмент, яким ви при цьому користуєтеся (сказане стосується саме порівняння верстата і електробритви, якщо мова йде про епіляцію, тобто виривання волосся з коренем, - там інша історія).

На цей процес впливають різні чинники, але ніяк не частота гоління і не інструмент, яким ви при цьому користуєтеся (сказане стосується саме порівняння верстата і електробритви, якщо мова йде про епіляцію, тобто виривання волосся з коренем, - там інша історія)

Одружені чоловіки голяться частіше?

Ніякими дослідженнями не підтверджено, що одружені чоловіки голяться більш часто, ніж неодружені. Точно так же, як не встановлено зворотній залежності.

Проте британські вчені з Брістольського університету протягом двох десятків років досліджували зв'язку частоти гоління з різними соціальними та фізичними характеристиками людей і дійшли кількох вельми несподіваних висновків.

Один з них, зокрема, полягає в тому, що чоловіки, які голяться щодня, частіше займаються сексом, отримують більше задоволення від цього процесу і частіше вступають в законний шлюб. При цьому вони рідше стають рабами шкідливих звичок, наприклад, тютюнопаління, рідше хворіють ангінами і серцево-судинними захворюваннями (останніми - на 70% в порівнянні з тими, хто голиться нерегулярно), менше схильні до стресів і взагалі живуть довше.

Дослідженню піддавалися 2,4 тисячі чоловіків від 45 до 59 років, при цьому ті, хто носить бороду, в експерименті не брали участь. Таким чином, вивчає не частота гоління як така, а саме швидкість відростання щетини. Вчені припускають, що на цей параметр безпосередньо впливає тестостерон і естроген, тобто ті самі гормони, від яких залежить чоловіча сексуальність, а також здорове серце.

Верстат і електрична бритва: що доведеться брати в руки частіше?

Вище ми вже говорили про це, але повторимося ще раз. Частота гоління з верстатом і електробритвою однакова. Ці два процеси не можна вважати ідентичними, кожен з них має свої переваги і недоліки і, відповідно, своїх шанувальників і супротивників.

Зокрема, верстат в цілому голить більш гладко і чисто, ніж бритва, і саме з цієї точки зору може здатися, що щетина після бритви з'являється швидше. Насправді просто на таку процедуру потрібно витратити трохи більше часу і зусиль, ось і все.

Як висновок дозволимо собі процитувати відомого українського публіциста Андрія Булгарова: «Ставте загальновідомі факти під сумнів, навіть якщо ви на них виросли. Адже це ваше право - думати ».

Де правда, а де брехня?
Чи правда?
Що впливає на ріст?
Чому так думають?
Як часто варто голитися?
Верстат і електрична бритва: що доведеться брати в руки частіше?
Але чи так це насправді?
Де правда, а де брехня?
Чи правда?
Що впливає на ріст?