Полезные материалы

Як правильно голитися електробритвою

  1. Трохи про щетині
  2. Як працює електробритва
  3. Важливі відмінності конструкції електробритв
  4. особливості гоління
  5. Можливість вологого гоління
  6. критерії вибору

Одним з найбільш поширених і необхідних аксесуарів для сильної половини людства залишається бритва для щоденного «зняття» щетини з особи. Сучасну електробритву, забезпечену безліччю всіляких функцій, можна швидше віднести до стильного гаджету, ніж до звичайних бритв.

Сучасну електробритву, забезпечену безліччю всіляких функцій, можна швидше віднести до стильного гаджету, ніж до звичайних бритв

Трохи про щетині

Для того, щоб зрозуміти, в чому полягають особливості правильного гоління, необхідно знати кілька простих фактів про особу і щетині, яка на ньому щодня відростає.

По-перше, для успішного гоління потрібно враховувати те, що волосся на щоках і шиї ростуть по-різному. Гоління щік особливих проблем, як правило, не доставляє. Волосся на них більш жорсткі, але ростуть в одному напрямку і помітно виступають зі шкіри. А ось на шиї волоски більш м'які і прилягають до шкіри, та ще й ростуть ділянками, для кожного з яких характерно своє напрямок росту. З цього випливає, що голити щоки і шию потрібно по-різному.

З цього випливає, що голити щоки і шию потрібно по-різному

По-друге, волосся на щоках і шиї у чоловіків ростуть набагато швидше, ніж на голові або грудей. Це означає, що гоління повинно бути не тільки регулярним, але і максимально ефективним - виробники недарма випускають все більш потужні моделі електробритв.

По-третє, електробритва повинна відповідати відразу двом таким, що суперечить одне одному вимогам. З одного боку, вона зобов'язана легко зрізати жорстку щетину (багато розробників бритв порівнюють її з твердості з мідним дротом того ж діаметру), з іншого - жодним чином не повинна травмувати або дряпати ніжну шкіру, з якої ці волосся росте.

І, по-четверте, в природі не існує двох чоловіків, у яких борода росла б абсолютно однаково. Тому для того, щоб якісно голити своє обличчя, вам недостатньо буде знати і застосовувати стандартні хитрощі цирульника. Доведеться користуватися максимально просунутою електробритвою, яку ви тільки в змозі купити. Чим сучасніше модель, тим більше можливостей для чистого гоління вона надає.

Як працює електробритва

В основу роботи електробритви покладено принцип двох сходяться лез, обрізати потрапив між ними волосся. По суті - це ж той же самий, що і у ножиць. В якості першого ріжучого елемента виступає сітка електробритви, другого - крутиться або вібруючий (в залежності від конструкції бритви) лезо, яке перебуває під сіткою (часто воно називається внутрішнім лезом).

У сітці електробритви розташовані спеціальні отвори, недостатньо великі для того, щоб затиснути шкіру, але дозволяють безперешкодно пропускати волоски.

При гоління сітка притискається до лиця. Шкіра при цьому, завдяки своїй еластичності, трохи заходить (як би втискається) в отвори сітки. Волоски, що ростуть на шкірі, продавлюються через сітку ще далі і обрізаються внутрішнім ножем, що називається, «під самий корінець». Коли сітка відходить від шкіри, та знову розпрямляється, «ховаючи» в собі залишки волосся. Це обумовлює гладкість шкіри після гоління. Супутній ефект від використання електробритви - легкий, але дуже корисний масаж обличчя.

Важливі відмінності конструкції електробритв

З усього різноманіття електробритв можна виділити два основних типи: роторні і сіткові. Обидва ці назви походять від типу голівки для гоління, який використовується в кожному випадку.

Якщо підходити до питання строго, то сітка присутній в обох типах електробритв. Але в першому випадку спеціальні леза під нею обертаються, а в другому - переміщаються вправо-вліво (цей тип прийнято називати просто «електробритва з сіткою»).


Як правило, в електробритві роторного типу може міститися від одного до трьох бритвених елементів, кожен з яких забезпечений своїм круглим ножем. У гратчастої електробритві їх може начитував від одного до п'яти.

Крім цього, і роторні, і сіткові електробритви поділяються за типом харчування: від мережі або від акумулятора. Електробритви, що працюють від мережі, не вимагають підзарядки і завжди готові до гоління відразу ж після включення в розетку.

З іншого боку, бритви, що працюють від акумулятора, що не прив'язують користувача шнуром до розетки і забезпечують йому максимальну ступінь свободи. Поки не розрядиться акумулятор, ними можна голитися «на ходу» (тобто, пересуваючись по квартирі), в машині (стоячи в пробці), в поході або на риболовлі. Значна частина сучасних моделей зможе поголити вас після всього лише п'яти-або десятихвилинної зарядки - якщо в електробритві варто літій-іонний акумулятор, то заряджати його повністю не обов'язково. Такі акумулятори позбавлені недоліку в вигляді ефекту пам'яті, тобто від неповного заряду або розряду їх ємність не падає.

електробритва BRAUN Series 3 3050cc b

Оптимально, якщо акумуляторна роторна модель електробритви забезпечена лінійним мотором. Вони відрізняються тим, що працюють з постійною швидкістю до повного розряду акумулятора. Традиційний роторний мотор зменшує оберти в міру розряду акумулятора.

Ще одна важлива особливість лінійного мотора - недосяжна для інших типів швидкість. У сучасних моделей вона може досягати 10 тисяч і більше циклів в хвилину. Винахід лінійних моторів уможливило появу на ринку сучасних електробритв з ультразвукової технологією, що забезпечує найчистіше, швидке і щадне для шкіри гоління. У них ножі коливаються зі швидкістю 10 000 мікроколивань в хвилину.

Зручність користування акумуляторними моделями значно підвищується при застосуванні так званих док-станцій або станцій очистки (в побуті вони часто називаються «склянками»). Сучасна станція очистки сама промиє, продезинфікує, змаже, підсушить і підзарядить вашу електробритву. Тобто, по суті, візьме на себе всі рутинні клопоти по догляду за нею. Правда, док-станцію доводиться час від часу заправляти чистить рідиною (це робиться шляхом простої зміни картриджа), але виникає така потреба лише раз в два-три місяці.

Рідина для станції краще купувати спиртовмісну - при цьому будуть гарантовано знищуватися практично всі бактерії.

особливості гоління

Роторну електробритву під час гоління водять плавними круговими, а сітковий бритву - лінійними рухами. Але будь-яку бритву потрібно пересувати по обличчю м'яко, не вдавлюючи її в шкіру. Якщо тиск буде зайвим, то шкіра надто сильно продавиться в сітку і ножі бритви замість того, щоб зрізати щетину, почнуть шкребти шкіру, травмуючи її.

Запам'ятайте: сильно давлячи на електробритву, ви отримаєте не чистіше гоління, а роздратування шкіри.

Для того, щоб зробити гоління ще більш комфортним, спочатку промийте щоки і шию під гарячою водою (це розпарить щетину), а потім насухо витріть їх рушником (для сухого гоління) або змастіть гелем (для гоління мокрого).

Щоб гоління було максимально гладким, бриюча головка повинна ніжно, але щільно стосуватися шкіри обличчя. З огляду на те, що наше обличчя складається з криволінійних поверхонь, забезпечення постійного контакту сітки зі шкірою стає нетривіальним завданням. Колись вона вирішувалася лише частково - за рахунок незначного подпружініванієм сітки з ножами. Сьогодні ж сучасні моделі електробритв оснащуються подвійною системою вільного ходу - MicroMotion і MacroMotion (з англійської ці назви перекладаються як «мікро-хід» і «макро-хід»). Система MicroMotion надає значний ступінь свободи сітці з ножами - вона «плаває» в бритві. MacroMotion робить рухомий голівку бритви цілком - вона посаджена на спеціальні шарніри, які дають їй можливість повертатися на 40 °. Завдяки поєднанню MicroMotion і MacroMotion сітка електробритви адаптується до всіх нерівностей і не втрачає контакту зі шкірою навіть на найскладніших для гоління ділянках особи.

Можливість вологого гоління

Значна частина сучасних електробритв випускається в повністю герметичному варіанті. Це дозволяє при бажанні використовувати пінку або гель для гоління, що робить процес видалення щетини більш комфортним. Дана технологія називається Wet & Dry (в перекладі з англійської - «вологе і сухе»), що має на увазі можливість застосовувати таку бритву як для вологого, так і для сухого гоління. В окремих моделях електробритв Wet & Dry зустрічаються вбудовані дозатори для піни.

Щоб гарантувати потрібний ступінь водонепроникності (IPX7), бритви Wet & Dry проходять спеціальне тестування.

Щоб гарантувати потрібний ступінь водонепроникності (IPX7), бритви Wet & Dry проходять спеціальне тестування

електробритва BRAUN Series 5 5040 S

Увага: в технічному описі повинно бути чітко прописано, що дану модель електробритви можна використовувати для вологого гоління. Якщо там з цього приводу нічого не сказано, то вона призначена тільки для сухого гоління.

Ще одна перевага герметичних електробритв полягає в тому, що для їх очищення від потрапляють під сітку зрізаних волосків зовсім не обов'язково використовувати традиційну щіточку. Промивати їх під струменем води з крана набагато простіше і швидше.

Увага: якщо ваша бритва працює від мережі, то перед промиванням обов'язково вийміть її вилку з розетки.

критерії вибору

Якщо ви стоїте перед вибором, ніж користуватися - традиційної безпечної бритвою-верстатом з лезом або електробритвою, то тут слід врахувати два моменти. Перший полягає в тому, що, на думку значної частини професійних дерматологів, електробритва менше подразнює шкіру (звичайно, за умови, що вона якісна). Другий полягає в тому, що верстат виголює шкіру чистіше, але відбувається це за рахунок того, що він знімає не тільки щетину, а й поверхневий шар шкіри.

Вибрати електробритву для чоловіків на Rozetka.com.ua

Сіткова бритва дратує шкіру менше роторної. Також їй легше виборювати прямі кути при догляді за бакенбардами, вона більш якісно пробрівает складні місця особи, наприклад, простір під носом.

Якщо електробритва потужна, це зовсім не означає, що вона буде сильніше «дряпати» шкіру. Імовірність появи роздратування після гоління залежить перш за все від кількості проходів, які потрібно зробити бритві, щоб видалити волосся. Потужна бритва (з найбільшою кількістю оборотів або коливань) шкіру буде дратувати набагато менше, так як вона вибреет її за один, максимум два проходи. Тому людям з чутливою шкірою краще віддавати перевагу потужним моделям електробритв.

Якщо ви підбираєте для себе електробритву Wet & Dry, то звертайте увагу на матеріал, з якого зроблений корпус бритви. Обрезиненная ручка електробритви не ковзає в мокрій руці, що дуже важливо для гоління під душем або просто при вологому голінні.

Додатковим плюсом буде наявність в електробритві триммера для художньої «роботи» з бакенбардами і бородою. Тример працює за принципом перукарні машинки для стрижки волосся, тільки набагато менш потужною.

Для електробритви з акумулятором вельми корисно наявність індикатора заряду.

І останнє: перед покупкою переконаєтеся, що у вашій місцевості можна досить легко придбати витратні матеріали для сподобалася вам моделі. До них відносяться як ріжучі елементи бритви (ножі і сітка), так і картриджі для док-станції. Міняти ножі вам доведеться, швидше за все, раз на рік-півтора (конкретна цифра залежить від частоти гоління і жорсткості вашої щетини).

Текст: Ігор Тихий

Спеціально для Rozetka.com.ua