Полезные материалы

За штампом в паспорті - в театр "Арлекін"

В Омську культурні заклади вирішили поставити на службу суспільству в більш практичному ключі - тепер в місцевих музею і театрах будуть розписувати молодят. У 2010 році в Омській області було зареєстровано найбільшу кількість шлюбів за останні сім років. Мабуть, загси вже не справляються з навантаженням, тому місцевій владі довелося задіяти і музеї. В Омську культурні заклади вирішили поставити на службу суспільству в більш практичному ключі - тепер в місцевих музею і театрах будуть розписувати молодят

Фото: AP

Називається це ноу-хау "виїзна реєстрація шлюбу". Заявки на проведення урочистої церемонії в омських установах - музеї ім. Врубеля, в Львівському державному театрі ляльки, актора, маски "Арлекін" подаються разом із заявою в РАГСі. Вибір досить широкий, і кожна пара може собі підібрати заклад, який прийме її в цей знаменний день.

Здається, що ця нова послуга стане користуватися великою популярністю. Весільна тематика завжди була вкрай важлива для будь-якої дівчини, яка готуватися змінити свій соціальний статус. Наречена напередодні весілля - щось немислиме. На вухах стоять всі. Вибір сукні перетворюється в проблему глобального масштабу. Сто раз обговорюється вибір ресторану, машин для весільного кортежу, розглядаються "моделі" безлічі весільних тортів. Навіть така дрібниця, як запрошення на весілля, і то для багатьох стають справжнім головним болем - як би вибрати такі, щоб були най-най, і при цьому відповідали загальній стилістиці весільного торжества?

Словом, весілля - справа витратна і серйозне. Єдине, що не підвладне мріям і фантазіям молодих наречених - саме місце проведення одруження. Якщо ресторан і маршрут для "катання" вибрати можна будь заманеться, то загсу альтернативи немає. У великих містах, правда, вибір місць реєстрації побільше.

А перед очима - приклади зірок з численних журналів, присвячених весільній тематиці. Актори, співаки та інші "зірки" реєструють свої шлюби де їм тільки заманеться - в старовинних замках, на палубі океанського лайнера, на невідомих тропічних островах, та мало не на Евересті. Були б гроші, і будь-яка фантазія стане реальністю.

Читайте також: Золоті куполи під Ейфелевою вежею

Але не кожна звичайна російська дівчина, для якої весілля і так захід витратне, може дозволити собі таке "зоряне" задоволення. Від загсу нікуди не дінешся. І тут раптом в Омську відкривається такий широкий вибір - хочеш, театр, хочеш - музей. Приваблива вже сама думка про те, що статися це важливий захід може в нестандартній і оригінальної обстановці.

Приваблива вже сама думка про те, що статися це важливий захід може в нестандартній і оригінальної обстановці

Фото: AP

Музеї і театри теж зрозуміти можна - не всім з них щастить стати модним місцем, а жити на щось треба. Ось і не відмовляються від додаткового джерела доходу. І потім, дивись, під час реєстрації шлюбу, і молоді і гості звернуть увагу на навколишнє оточення, і потім будуть сюди частенько заглядати і дітей водити.

У 2010 році офіційно уклали шлюб 13550 пар, причому 70 відсотків зробили це в урочистій обстановці, з усіма весільними атрибутами. Якщо така кількість молодих людей залучити до місцевих музеїв і театрів, нехай навіть через загс, то про кризу мистецтв можна буде забути. Звичайно, тут можна угледіти і зворотний бік медалі - як впав останній оплот духовних цінностей, і тепер на тлі картин Врубеля звучатимуть частівки тамади. Але ж це - явище тимчасове, а мистецтво, згідно з відомим твердженням вічно.

Правда, нетерплячим женихам і нареченим доведеться відмовитися від затії розписатися під покровом муз. Справа в тому, що зазвичай термін між подачею заяви і вдень реєстрації шлюбу в загсах Омська становить місяць, а черги в музей або театр доведеться чекати майже вдвічі більше - вісім тижнів. Можливо, коли виїзна реєстрація перестане бути новинкою і процес налагодиться, цей термін скоротиться. Або, навпаки, збільшиться - все буде залежати від кількості бажаючих змінити Палац одруження на театральний вестибюль або зал музею.

І, потім, перефразовуючи відому приказку, можна сказати, що сімейне життя - театр, з чоловіком і дружиною в головних ролях. Так що омских молодят вже на порозі сімейного життя навчать грати свою роль - а трагічну або комічну вже покаже подальше життя.

Невідомо, правда, наскільки приживеться нововведення і чи візьмуть його на озброєння інші міста Росії. Можливо, приклад Омська виявиться заразливим, і вітчизняні театри і музеї включать до свого реєстру додаткові послуги. Справді, якщо в театрах і музеях давно вже проводяться різні світські заходи, на кшталт церемоній нагороджень, то чому б не відзначати там і таке важливий і потрібний свято, як весілля? Тим більше сьогодні, коли держава прагне збільшення народжуваності і зміцнення інституту шлюбу.

Читайте все найцікавіше в рубриці "Культура"

Справді, якщо в театрах і музеях давно вже проводяться різні світські заходи, на кшталт церемоній нагороджень, то чому б не відзначати там і таке важливий і потрібний свято, як весілля?