Полезные материалы

Можна й не можна: які процедури показані в період вагітності і лактації, а від чого потрібно відмовитися

Аміна Бердова, лікар дерматолог косметолог, провела для читачок WomanHit.ru б'юті-лікнеп Аміна Бердова

1 листопада 2018 11:48

1 листопада 2018 11:48

Чого не можна робити під час вагітності?

Фото: Pixabay.com/ru

Чого робити не можна

Під час вагітності та лактації застосування апаратної і ін'єкційної косметології протипоказано. Пов'язано це з можливим негативним впливом процедур на плід, а також на підданий змінам гормонального рівня організм жінки. Оцінити негативний вплив на здоров'я вагітних жінок неможливо, так як фактичні дослідження з цього приводу не проводилися. До того ж малоінвазивні процедури вимагають попередньої анестезії, що не рекомендоване вагітним жінкам, а будь-які хворобливі відчуття можуть спричинити за собою незворотні наслідки.

мезотерапія

Так як препарати вводяться підшкірно, частково потрапляючи в кров, велика ймовірність, що інгредієнти мезококтейль нехай і в невеликій кількості, але можуть досягти плаценти, проникнути через неї до плоду. Друга причина - ризик розвитку ускладнень: організм вагітних жінок гірше протистоїть інфекціям і вірусам, в зв'язку з ослабленим імунітетом, тому варто лікаря-косметолога допустити промах, доведеться лікуватися антибіотиками, що абсолютно неприпустимо в випадку з вагітними жінками.

Ботокс

Те стосується ін'єкцій ботулотоксину, то в його відношенні дослідження все-таки проводилися. Було доведено, що він може викликати різні ускладнення в розвитку плода: дефекти у формуванні кінцівок, затримки в розвитку, серйозні патології. Діюча речовина препарату є токсином, іншими словами отрутою, який може негативно позначитися на стані здоров'я майбутнього малюка.

апаратні чистки

Прямих доказів негативного впливу ультразвукових хвиль на здоров'я мами і плоду немає, проте теоретично воно можливо, тому лікарі не рекомендують в період виношування дитини вдаватися до апаратних чисток.

хімічні пілінги

Препарати, що використовуються для хімічного пілінгу, в більшості своїй містять токсини і можуть зробити шкідливий вплив на розвиток плода, тому даний вид пілінгу також протипоказаний вагітним жінкам.

обгортання

Обгортання можуть бути холодні і зігріваючими. Їх дія спрямована на виведення рідини з організму, у випадку з вагітними жінками це категорично протипоказано. До того ж є ризик, що зігріваючий обгортання на ранніх термінах вагітності може стати причиною викидня.

лазерна епіляція

Лазерна епіляція може призвести до збільшення проблем зі шкірою - виникненню пігментації, сухості і навіть ризику появи розтяжок в післяпологовому періоді.

Звичайно, жінка і лікар-косметолог можуть ризикнути і провести будь-яку маніпуляцію на свій страх і ризик, але це вже зовсім інша історія.

Які процедури показані в період вагітності і лактації

Однак засмучуватися не варто! Навіть в цей період можна знайти альтернативи якимось косметологічних процедур: є програми, спрямовані на догляд за волоссям, зволоження шкіри (а це завдання при вагітності стає, мабуть, однією з нагальних - в зв'язку з гормональними перебудовами в організмі вагітні жінки часто скаржаться на сухість, стягнутість шкіри), профілактика розтяжок, шугарінг, загальний масаж.

Жінкам під час вагітності та періоду лактації можна проводити легкі поверхневі очищаючі процедури, відходи, маски різного походження, в тому числі дають хороший зволожуючий ефект, а також альгінатние і очищаючі маски на основі каоліну (біла глина).

Оскільки багато процедур для майбутніх мам знаходяться під забороною і залишені до кращих часів, на перше місце в догляді за собою виходить косметика і процедури, які можна робити вдома без шкоди для здоров'я свого і дитини.

Засоби від розтяжок

Звичайно, чекати дива від використання кремів не варто. Поява розтяжок, в першу чергу, викликано мікропошкодження волокон сполучної тканини в зв'язку зі збільшенням обсягу і ваги вагітної жінки. Чому відбувається це мікропошкодження волокон? Причина може бути викликана генетичним фактором, різким збільшенням ваги, схильністю до появи стрий.

Як косметолог, можу сказати, що найефективніший спосіб позбавлення від розтяжок - косметологічні процедури, які проводяться в період вже після пологів: мезотерапія, озонокіслотная терапія, всілякі пілінги (про які ми поговоримо нижче).

Будь-які креми, в тому числі і кошти від розтяжок, які фактично наносяться на поверхню шкіри, на вироблення відповідають за стан нашої шкіри колаген та еластин не впливають - вони дають лише зовнішній косметичний ефект.

Їх дія більше направлено на так необхідне в період вагітності повсюдне зволоження шкіри, тому користуватися кремами для тіла потрібно в обов'язковому порядку. Причому робити це регулярно (не менше 2-х разів на день), починаючи з 2-го триместру вагітності. Вибирати для цієї мети слід кошти з позначкою «для вагітних», так як вони гіпоалергенні, не містять консервантів і якихось некорисних для майбутніх мами і малюка інгредієнтів.

Також в профілактичних цілях, з метою підвищення пружності шкіри, і з дозволу лікаря корисний контрастний душ (без фанатизму і різких перепадів температур), вживання білкової їжі, загальний масаж (теж з рекомендацією лікаря-гінеколога). У домашніх умовах можна дозволити собі місцевий масаж можливих проблемних зон (наприклад, стегон) за допомогою рукавиці або мочалки з натуральних рослинних волокон (сизаль, натуральна щетина). Також показаний «щипковий масаж» у вигляді пощипування шкіри для поліпшення кровопостачання.

Абсолютно безбоязно в період вагітності можна зволожувати шкіру натуральними маслами: кокосове, мигдальне, масло ши і т. Д. Головне - пам'ятати, що гормональний фон змінився, якщо раніше на ці масла алергічних реакцій не було, вони можуть виникнути, тому спочатку слід провести тест . Одним з найбільш гіпоалергенних масел по праву вважається оливкова - на його основі найчастіше виробляються косметичні засоби для майбутніх мам. Оливкова олія чудово зволожує шкіру, позбавляє від відчуття стягнутості, сухості, доступно, підходить для щоденного застосування і безпечно у використанні.

Основу догляду за собою в період вагітності і лактації становить саме домашні процедури, всілякі маски для волосся і тіла, скраби.

Що можна робити в період після пологів / лактації

Після закінчення періоду лактації багато жінок починають вести активну боротьбу з накопиченими за попередній період проблемами. Як правило, виснажений вагітністю і лактацією організм страждає від гіповітамінозу, нестачі кальцію та інших мікроелементів, що проявляється в ламкості нігтів, сухості волосся і шкіри. Також в цей період у багатьох починається активне випадання волосся. Можлива поява під час вагітності пігментних плям на обличчі, так званої хлоазми.

У цей період як не можна до речі виявляться мікроін'єкції вітамінів і гіалуронової кислоти у вигляді біоревіталізантов і біопрепарантов. Рекомендую проводити їх курсом 2-4 процедури, раз в 10-12 днів. В результаті цієї процедури шкіра насититься мікроелементами, амінокислотами: гіалуронова кислота дасть виражений зволожуючий ефект. Можливе застосування пептидних коктейлів, які здатні підсилювати вироблення власної гіалуронової кислоти сприяють активному оновленню колагену і еластину шкіри.

Для боротьби з випаданням волосся, а також для поліпшення якості шкіри обличчя хороший ефект дасть плазмоліфтінг - ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми. Рекомендований курс - 4 процедури раз в 10-12 днів. Для боротьби з пігментними плямами рекомендовано пройти курс однієї з апаратні процедури - фотоомолодження, aft-омолодження або лазерне видалення пігментних плям в поєднанні з ін'єкціями мезотерапевтичних коктейлів на основі койевой, аскорбінової і гіалуронової кислот, арбутина, екстрактів рослин. Рекомендований курс - 4-7 процедур.

Чому відбувається це мікропошкодження волокон?